ODTÜ'de 28 yıldır düzenlenen bahar şenliği iptal edildi

ODTÜ'de 28 yıldır düzenlenen bahar şenliği iptal edildi
ODTÜ'de 28 yıldır düzenlenen bahar şenliği iptal edildi
ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu (UGT) tarafından 28 yıldır düzenlenen ve her yıl dört gün süren şenliğin, "aşırı alkol tüketimi, ODTÜ dışından katılım, çevre kirliliği gibi" gerekçeleriyle üniversite yönetimi tarafından iki güne indirilmesi istendi. UGT teklifi kabul etmeyince şenlik iptal edildi.

RADİKA- ODTÜ ’de 28 yıldır düzenlenen Uluslararası Bahar Şenliği iptal edildi. Hürriyet 'ten Gamze Kolcu'nun haberine göre ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu (UGT) tarafından düzenlenen ve her yıl dört gün süren şenliğin, “aşırı alkol tüketimi, ODTÜ dışından katılım, çevre kirliliği, alt yapı problemleri” gerekçeleriyle üniversite yönetimi tarafından iki güne indirilmesi istendi. Bunu kabul etmeyen UGT, 5 bin bireysel, 78 topluluk dilekçesi topladı; ancak rektörlük şenliğin iki yapılması ısrarını sürdü.

Rektörlüğün şenlik organizasyonunu çözümsüzlüğe sürüklediğini savunan UGT Başkanı Emre Kara, “Şenliğin iptal edilmesi için ellerinden geleni yaptılar. Yönetim, binlerce imzayı yok saydı” dedi.

Rektör Ahmet Acar ise bahar şenliğinin amacının dışına çıktığını belirterek, “Bu şenlik üniversite üzerinde ciddi bir yük oluşturuyor. Aşırı alkol tüketimi sonucunda yaralanmalar, sakatlanmalar yaşanıyor, dışardan da katılım olduğu için güvenlik önlemlerimiz yetersiz kalıyordu. Şenlik bu haliyle ODTÜ’lülerin de istemediği bir şekle büründü” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/134457813445783

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bırakın gençler eğlensin! - user936254

  gençlerinin eğlenmesini hatta gülmesini istemeyen toplumların halini görüyoruz. Bırakın sofuluğu, gençler bira da içsinler, rock müzik de dinlesinler!

  Mevlüt ve misafirler - Zizill

  seneye mevlüt ve kelime-i tevhid programı düzenlenmezse, oraya da türkiyenin dört bir yanından otobüslerle "misafirler" de taşınmazsa%&?%& çok eleştiririm!

  ODTU istemiyormus - harmankordon

  Imzalari Sutcu Imam Universitesinden mi toplamislar ??? Once maraza cikart durduk yere sonrada yassah deyip , bitir , bu cok tanidigimiz bir yonteme benziyor...