ODTÜ'de biber gazlı müdahale

ODTÜ'de biber gazlı müdahale
ODTÜ'de biber gazlı müdahale
ODTÜ'de yol yapımını protesto eden gruplara polis biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti.

ANKARA - ODTÜ Yerleşkesi'nde akşam saatlerinde toplanan yaklaşık 400 kişilik bir grup, Anadolu Bulvarı'nı Konya Yolu'na bağlayacak olan yolu protesto etmek için şantiye alanına doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe izin vermeyeceklerini belirten polis ekipleri, ODTÜ Yerleşkesi'nin A-4 kapısına gelen gruba dağılmaları konusunda uyarı anonsları yaptı. Dağılmayarak şantiye alanından topladıkları taşlarla barikat kuran eylemcilere çevik kuvvet ekipleri, tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Göstericiler polise havai fişek, taş ve sapanlarla karşılık verdi. Uzun süren çatışmaların ardından eylemciler yerleşke içerisine dağılarak gözden kayboldu.

MAHALLELİ DE YÜRÜYÜŞE GEÇTİ

Bu arada ODTÜ yerleşkesinin A-4 kapısında başlayan yürüyüşle eş zamanlı olarak Yüzüncüyıl Mahallesi'nde toplanan 250 kişilik bir başka grup da şantiye alanına doğru yürüyüşe geçti. Yürümesine izin verilmeyen gruba polis, tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti. Olaylar sırasında bir polis helikopteri de ODTÜ üzerinde ve çevresinde projöktörle aydınlatma yapıp, müdahaleye havadan destek verdi. (DHA)

 

ODTÜ'de yol eylemine polis müdahalesi
 
 
'Bağzı yollar' tünel oldu


  http://www.radikal.com.tr/115167311516736

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  münferit1'e - likapa

  dedelerin hatta ailelerin bu işlere karıştırılmasını doğru bulmadım.biz kurtuluş savaşını hep beraber verdik bugünkü muhalif ya da çapulcu denen kesimin dedeleriyle bizim dedelerimiz hep beraber.o zamanlar bugünkü gibi devletine vatanına ihanet yoktu. düşman birdi.aslında çoktu ama bir olmuştu, biz de bir olmuştuk.bugünler dedelerimizin sayesinde kanlarıyla geldik. sonra ne olduysa o asil insanların torunları bu hale geldi.dün odtü ile uzlaşıldı tünel olarak geçecekmiş yol. bitti mi bitmedi neden çünkü alabora'nın twitini hatırlayalım:konu ağaç değil sen hala anlamadın mı! bütün sır bu twitte saklı işte.konu ne ihanet. konu bu kadar basit.bu ihanetin altında herkes ezilecek başta chp.

  @münferit1 - noelon

  size sormak lazım sayın yorumcu "münferit1"... çok mu güzeldi tıpkı kakalaklar gibi yıllarca yer altında yaşamak? bunca yıllık yer altı yaşantınızdan sonra iktidara gelmiş bir parti tarafından gün ışığına çıkartıldığınızda neler hissettiniz? ama unutmayın, dedelerimiz ve dedelerimizin dedeleri nasıl bu topraklarda yobazlığa ve karanlığa izin vermediyse, sizin döneceğiniz yer de yine yer altı olacaktır... karanlık ile vuslatınız tekrar yerin altında, görünmez diplerde, geldiğiniz yerde olacakır...

  Polis ordu oldu ve ordu yok oldu.!!!!!! - soyer

  Belirli ve duzenli bir politika oyunlari ile son 12 sende ordu iyice zayiflatildi ve butun kumandanlar iceri atildi. Ayni surec icinde Polis teskilati her turlu techizat ve elemanla buyuk bir butce harcamalari ile kapasitesi ve vurucu gucu artti.Ayni surec icinde butun Komsularimiz bu sartlari gordukten sonra Turkiye'ye dusman kesildi ve Turkiye'nin bu politik ve aciz ic karmasikligindan faydalanarak bu zayiflama durumunu firsat bilerek hazirlaniyorlar.Bu hukumetin yegane guvencesi Amerika ve Nato.

  Cok umut verici... - ozgur7

  Iste cahilce yapilan yorumlari, akil ve yorumcu kesim hemen cevapliyor. 59-3 cok guzel bir oran!

  Polisler - anaximenes

  ODTÜ ye 'yeni demokrasi paketi'nin broşürlerini dağıtmaya gitmişlerdir..

  biz hizmet görmekte kararlıyız! - munferit1

  çok mu güzel birşey haşere gibi gazlanmak!muhalefetinizi anarşiyle besliyorsunuz ama şunu unutuyorsunuz,bu şanlı halk nasıl sizin dedelerinize haddini bildirdiyse, siz gizli kimlikli anarşistlere de haddini bildirmeye müktedirdir.