ODTÜ'de 'çekici'li müdahale

ODTÜ'de 'çekici'li müdahale
ODTÜ'de 'çekici'li müdahale
Çekiciler araçları, içindeki vatandaşlarla götürdü.
Haber: MEHMET BİLBER / Arşivi

ANKARA - ODTÜ arazisinden geçen yol inşaatını protesto etmek isteyen araçlı vatandaşlar, Eskişehir Yolu’nda araçlarıyla birlikte ‘trafiği yavaşlattıkları’ gerekçesiyle çekici tarafından götürüldü.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ani bir gece baskınıyla 3 bin ağacı sökerek açtığı yol güzergahı protesto edilmeye devam ediliyor. Dün akşam çok sayıda eylemciye polisler tarafından gaz ve suyla müdahale edilirken, bugün ise araçlı vatandaşlara çekiciler aracılığıyla müdahale yapıldı. Eskişehir Yolu’nun ODTÜ Kampüsü önünde, araçlarıyla gelen bazı vatandaşlar korna çalarak, trafiği yavaşlatmak istedi. Protestocu vatandaşlara Trafik Şube Ekipleri anında müdahale etti. Eylemi haber alarak kampüs önünde hazır bulundurulan çekiciler, vatandaşlar aracın içindeyken araçları hızlıca kaldırırarak götürdü. Bir vatandaş aracı ile birlikte çekiciyle götürülürken “O yoldan tekrar ormanı geçireceğiz” dedi. Ayrıca trafiği yavaşlatıp korna çalarak yoluna devam eden araçların plakasını alan polis, trafiğe engel olduğu gerekçesiyle de bazı araçlara ceza kesti.


  http://www.radikal.com.tr/115675911567592

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İslami faşizm mi görmek istiyorsunuz? - bektasoglu1975

  Türkiye Cumhuriyeti, İslami Faşizmin ne olduğuna dair dünyadaki yegane örnek. Bir tek devlet, onun başındaki tek devlet adamınca (dikdatör) yönetiliyor. Giydiğiniz dondan, içtiğiniz suya kadar herşeyi belirliyor. Getirdiği her yasağa karşı eleştirileri 'Batıda da var' diyerek savuşturuyor ancak, Batıdaki tüm özgürlüklere de 'Bu İslamda yok' diyerek karşı çıkıyor!

  ODTÜ ve Ceza - Turkuvaz

  Artık saga sola bakarsanız, bir ağacın dallarını okşarsanız, çiçek koklarsanız da ceza alacaksınız. İyisimi evinizde outrun, dizi izleyin. Tüm istedikleri bu. Kendileri nasılsa istedikleri gibi yönetiyorlar ülkeyi. Bizim neyimize onlara hesap sormak ? Haddimize mi ? Demokrasi böyle oluyormuş. Biz anlamıyoruz, biz anlamamışız. Allah bu günleri aratmasın. Amin.