ODTÜ'de çok sayıda gözaltı

ODTÜ'de çok sayıda gözaltı
ODTÜ'de çok sayıda gözaltı
ODTÜ'de yapılacak yolu engellemek isteyen gruba müdahale eden polis, çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

ANKARA - Anadolu Bulvarı'nın devamı olacak ve ODTÜ arazisinin doğu sınır bölgesinden geçecek yolu, ağaç söküleceği gerekçesiyle engellemek isteyen bir gruba müdahale eden polis, çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

Akşam saatlerinde, Balgat 100. Yıl Pazarı'nda toplanan grup, yürüyüşün ardından, şantiye alanına girmek istedi. Polisin uyarılarına rağmen dağılmayan gruba, TOMA'lardan tazyikli su ve gazlı müdahalede bulunuldu.

Ara sokaklara dağılan ve çevredeki binalara giren göstericilere, polis "akrep" tabir edilen araçlarla müdahale etti. Olaylar sırasında çok sayıda gösterici gözaltına alındı.

Zaman zaman Dikmen ve Mamak'ta da toplanan göstericiler, yolu trafiğe kapatarak polise zor anlar yaşattı. (aa)


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  ODTÜ

  ,

  Anadolu

  ,

  TOMA

  ,

  Akşam

  ,

  zaman

  ,

  müdahale

  ,

  Akrep

  http://www.radikal.com.tr/114977211497724

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HÜKÜMET - pispor

  Gezideki senaryoyu şimdi ODTÜ si için devreye koydu yani hükümet diyor ki baş eğeceksin bak ben beş ağaç için beş genç beş fidan beş ana kuzusu katlettim 14 insanının gözlerini kör ettim binlercesini yaraladım sakat bıraktım binlercesini de içeri tıktım bana karşı gelmeyeceksin gelirsen Gezideki nin aynısını yaparım diyor ama kime diyor arkadaş bir asla vazgeçmeyiz Ne Geziye AVM nede ODTÜ içinden yol bizden geçmez ve biz Direneceğiz Diren Taksim Diren OTDÜ diren

  ciddi misiniz - anarkodemokrat

  radikal cidden "polise zor anlar yaşattılar" cümlesini mi uygun görüyor dün için?

  sanki - düş-ün bulur-sun

  Hitler de Kenan evren de İnsanları stadyumlara doldurup işkence ve katliam yapmayı çok sevmişlerdi. Tayyip de olimpiyatlardaki bu değişikliği çok sevdi herhalde. O da Türkiye ÖLÜMpiyatları düzenleyip duruyor.

  gönül isterdi ki - fısıltı

  dün akşam saat dokuz sularında başlayıp gece iki de hala devam eden mamaktaki durum sadece ODTÜ'ye destek olmak için yol kapatmak olsun.mamakta yaşanan yol kapatma eylemi değil çatışmaydı.nedeni ise zamanında alevilerin görüldüğü yerde kellesinin vurulmasını isteyen fettullah gülen ve tokici akil izzettin doğan (cem vakfı) ortaklıyıla yapılmak istenen ve bugün temeli atılacak cami-cemevi projesi içindi.