ODTÜ'de eyleme polis müdahalesi

ODTÜ'de eyleme polis müdahalesi
ODTÜ'de eyleme polis müdahalesi
Ankara'da Büyükşehir Belediyesi'nin ODTÜ'den geçirmek istediği otoyol projesine karşı başlayan eyleme polis bugün de müdahale etti.

ANKARA - İSTANBULODTÜ arazisinden geçecek yolun yapımı sırasında, bölgedeki ağaçların söküleceği gerekçesiyle yol inşaatını engellemek isteyen gruba, dün olduğu gibi bugün de polis müdahale etti.

Akşam saatlerinde ODTÜ A4 kapısı önünde toplanan gruba polis TOMA'larla ve biber gazı kullanarak müdahale etti. Gruplar ara sokaklara ve kampus içine doğru kaçarken polisin müdahalesi yer yer devam ediyor. Bir polis helikopterinin de havadan denetim yaptığı bölgede 8 kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor. Bu arada Erhan Eren isimli bir öğrencinin de müdahale sırasında dirseğinin kırıldığı öne sürüldü.

Bu arada Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay da bölgeye geldi. Ay’ın, bir restoranın terasından operasyonu bizzat yönettiği belirtiliyor. Ankara Emniyet Müdürü’nün restoranın teras katına müşteri alınmaması yönünde talimat verdiği de öğrenildi.


TAKSİM’DE DE MÜDAHALE VAR
Bu arada İstanbul Taksim'de polis, “ODTÜ’ye destek eylemleri yapılacağı” gerekçesiyle yoğun güvenlik önlemeleri aldı. Gezi Parkı akşam saatlerinden itibaren kapatıldı. Polis zaman zaman İstiklal Caddesi üzerinde bir araya gelerek ODTÜ’ye destek sloganı atan gruplara müdahale ediyor.

Radikal, DHA


  http://www.radikal.com.tr/114974511497453

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  olimpiyat - düş-ün bulur-sun

  Her türlü zulümün uygulandığı, zalim bir diktatör tarafından yönetilen bir ülkeye Olimpiyat oyunlarını verecek değiller tabii. Tayyip bu yenilginin acısını milletten, özellikle güçsüzlerden çıkarıp rahatlar artık.

  Yurtsevmezlik - menemmen

  Sayıları çok çok azalmış bulunan gerçek yurtseverleri tenzih ederek söylüyorum. Şöyle bir zihinsel geçmiş yoklaması yapıldığında açıkça görülecektir ki, Türkiye'ye özgü lümpen sol ve sosyal demokratlar, birinci ve ikinci boğaz köprüleri dahil olmak üzere, köprü, otoyol, bölünmüş yol, hızlı tren ve viyadük yapılması, köylerin hizmetlerinin yerinde görülmesi, hastanelerin herkese açılması, hastaya her eczanenin ilaç vermesi gibi yığınlarca hizmete hep karşı çıktılar ve çıkmaya devam ediyorlar. Nedeni malum; ya rakip yabancı kışkırtması ya yurtsevmezlik ya da ülke değiştikçe iktidar hesaplarını yatması vs.

  sap - Anzore

  Arı kovanına çomak sokmak? Yada kendilerine daha yakın bir tabirle ifade edelim, cami duvarına işemek. ODTÜ yutabileceğinizden büyük bi lokma. Başka bi deyişle baltayı taşa vurdunuz. Balta taştan sektiğinde sapı nerenize girecek göreceğiz. Yakında öğretim yılı başlayıp öğrenciler geldiğinde göreceğiz ODTÜ mü yaman AKP'nin polisi mi.