ODTÜ'de eyleme polis müdahalesi

ODTÜ'de eyleme polis müdahalesi
ODTÜ'de eyleme polis müdahalesi
Ankara'da Büyükşehir Belediyesi'nin ODTÜ'den geçirmek istediği otoyol projesine karşı başlayan eyleme polis bugün de müdahale etti.

ANKARA - İSTANBULODTÜ arazisinden geçecek yolun yapımı sırasında, bölgedeki ağaçların söküleceği gerekçesiyle yol inşaatını engellemek isteyen gruba, dün olduğu gibi bugün de polis müdahale etti.

Akşam saatlerinde ODTÜ A4 kapısı önünde toplanan gruba polis TOMA'larla ve biber gazı kullanarak müdahale etti. Gruplar ara sokaklara ve kampus içine doğru kaçarken polisin müdahalesi yer yer devam ediyor. Bir polis helikopterinin de havadan denetim yaptığı bölgede 8 kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor. Bu arada Erhan Eren isimli bir öğrencinin de müdahale sırasında dirseğinin kırıldığı öne sürüldü.

Bu arada Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay da bölgeye geldi. Ay’ın, bir restoranın terasından operasyonu bizzat yönettiği belirtiliyor. Ankara Emniyet Müdürü’nün restoranın teras katına müşteri alınmaması yönünde talimat verdiği de öğrenildi.


TAKSİM’DE DE MÜDAHALE VAR
Bu arada İstanbul Taksim'de polis, “ODTÜ’ye destek eylemleri yapılacağı” gerekçesiyle yoğun güvenlik önlemeleri aldı. Gezi Parkı akşam saatlerinden itibaren kapatıldı. Polis zaman zaman İstiklal Caddesi üzerinde bir araya gelerek ODTÜ’ye destek sloganı atan gruplara müdahale ediyor.

Radikal, DHA