ODTÜ'de gerginlik

ODTÜ'de gerginlik
ODTÜ'de gerginlik
ODTÜ'de dün akşam sağ ve sol görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada üç öğrencinin yaralandığı öğrenildi.

Emniyet birimlerinden edinilen bilgiye göre, Siyer Vakfı Başkanı Muhammed Emin Yıldırım, ODTÜ Meclis Topluluğu’nun davetlisi olarak yerleşke içindeki camide düzenlenen bir etkinliğe katıldı. ODTÜ’lü bir grup öğrenci ise etkinliği protesto etti. İddiaya göre etkinliğin ardından sağ ve sol görüşlü öğrenciler A4 kapısında tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine üç öğrenci yaralandı. Söz konusu öğrenciler önce darp raporu aldıktan sonra 10 Nisan Polis Karakolu’na şikayetçi oldu.

GERİLİM DEVAM ETTİ

ÇAD’da su kuyusu açılması için yardım standı kurulması nedeniyle ODTÜ’de gerilim ortaya çıktı. Sağ ve sol görüşlü öğrenciler arasındaki gerginliğe görevliler de karıştı. İki gündür yaşanan bu gerginlik üzerine polis yerleşkenin içerisinde güvenlik önlemlerini arttırdı.

BIÇAKLI SALDIRI İDDİASI ARAŞTIRILIYOR

Kavga sırasında sağ görüşlü öğrencilere bıçakla saldırıldığı iddia edildi. Öğrencilerin bu iddiası polis tarafından araştırılıyor. Terör, istihbarat ve asayiş ekiplerinin yaptığı incelemede henüz bir bıçaklı saldırı tespit edilemedi. Yerleşkedeki kamera görüntülerini toplayan polis bunları incelemeye aldı. Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, iddiayı hassas bir şekilde incelediklerini, gözaltı bulunmadığını, ancak darp edilen üç öğrencinin şikayeti üzerine saldırganların arandığı bilgisini paylaştı.


  http://www.radikal.com.tr/132087713208774

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  üniversitelerdeki "sözde sol" faşizmi - public

  ODTÜ'de artık sözde sol faşizmine dur demenin zamanı geldi de geçiyor. IHH ve diğer müslümanların yararına iş yapan bütün kurumları IŞİD çi diye yaftalayıp saldırabileceklerini zanneden zavallılar. Yalanlarınıza kendiniz dışında kimse inanmamakta. Kabataş olayı üzerinden insanları susturabileceklerini zannedenler dönüp gezide uydurulan binlerce yalanın hesabını vermeli ilk olarak. Sadece ODTÜ'de değil tüm üniversitelerde sol faşizme dur demenin zamanın gelmiştir.

  Gazetecilik nasıl yapılmaz haberi - yavuzchetin

  Öncelikle bahsedilen oluşum ODTÜ Meclis Topluluğu değil, topluluk statüsü bile olmayan, din tacirlerinin paravan ismi olan ODTÜ Mescit Topluluğudur. Söz konusu oluşum IŞİD destekcisi İHH standını kampüsün ortasında açarak provokasyon yaptıktan sonra, ODTÜ deki camiyi de izinsiz etkinliklerine alet etmişlerdir. Kendilerine tepki gösteren ODTÜ öğrencilerini de "kafa kesmek" ile tehdit edip tekbirlerle saldırmışlardır. Hatta daha sonra tepki gösteren kadın öğrenciler kampüs içinde takip edilmişlerdir. Bu haberin taraflı verilmesi Kabataş yalanından farksızdır. Son dönemde üniversitelerdeki gerici provokasyon hamlelerinden yalnızca birisidir bu olay. ODTÜ faşist saldırılara geçit vermedi vermeyecek!

  Provokasyon - user808804

  ODTÜ'de yapılmak istenen her provoksayon boşa çıktı, tıpkı bu olayda olduğu gibi. Ankara, İstanbul, Ege, Boğaziçi ve diğerlerinde provokasyon yapanlar en son ODTÜ'de deşifre oluyor.

  "Gerginlik" değil "Sol hazımsızlık" - user1039782

  Habercilik anlayışı "müslümanlara çamur atma" üzerine kurulu zihniyet, çakma solcular üniversitede müslümanları hazmedemeyip vandallık yaptığında bunu burada olduğu gibi "gerginlik" olarak yansıtır. Yazık.