ODTÜ'de iş makinalarını Hüseyin Aygün durdurdu

ODTÜ'de iş makinalarını Hüseyin Aygün durdurdu
ODTÜ'de iş makinalarını Hüseyin Aygün durdurdu
ODTÜ'den yol çalışmasına karşı direnişe destek veren CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün iş makinalarının önüne geçti.

ANKARA - ODTÜ ve 100. Yıl Mahallesi sakinlerinin ODTÜ'den geçecek yola karşı direnişlerini sürdürdükleri alana bu sabah polis tarafından yapılan müdahalenin ardından CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün de kampüse geldi. TOMA ve akreplerin eşlik ettiği ağaç söküm faaliyeti ise Aygün'ün makinalarının önüne geçmesi ile durdu.

CHP ODTÜ'YE GİDİYOR
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, konuya ilişkin Twitter hesabından “ODTÜ'de gerçekleşen operasyon çoğulculuğa, katılımcılığa, temel haklara saygı duymayan zihniyetin bir başka eylemi” değerlendirmesinde bulunurken, şunları kaydetti:

“Hukuk devletine, temel hakları koruyan rejime, hesap veren yönetimlere, katılımcı ve çoğulcu bir demokrasiye bugün de ihtiyacımız var. Adaletin olmadığı, insanların ayrımcılığa uğradığı, temel hakların baskı altında olduğu hiçbir ülke ne gelişebilir ne de mutlu olabilir. Şafak baskınları, gözaltılar ve şiddet ile yol çalışması yapılması demokratik ülkelerde görülebilecek olaylardan değildir. Biz de olayı dikkatle izliyoruz, Ankara milletvekillerimiz de ODTÜ'ye giderek buradaki haksızlığa karşı gereken davranışı gösterecektir.” (Ajanslar)

Hüseyin Aygün'e ilhamı Sırrı Süreyya Önder mi verdi?

ODTÜ'ye polis müdahalesi

ODTÜ'ye polis müdahalesi

ODTÜ: İki yol var birini istemiyoruz