ODTÜ'de iş makinalarını Hüseyin Aygün durdurdu

ODTÜ'de iş makinalarını Hüseyin Aygün durdurdu
ODTÜ'de iş makinalarını Hüseyin Aygün durdurdu
ODTÜ'den yol çalışmasına karşı direnişe destek veren CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün iş makinalarının önüne geçti.

ANKARA - ODTÜ ve 100. Yıl Mahallesi sakinlerinin ODTÜ'den geçecek yola karşı direnişlerini sürdürdükleri alana bu sabah polis tarafından yapılan müdahalenin ardından CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün de kampüse geldi. TOMA ve akreplerin eşlik ettiği ağaç söküm faaliyeti ise Aygün'ün makinalarının önüne geçmesi ile durdu.

CHP ODTÜ'YE GİDİYOR
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, konuya ilişkin Twitter hesabından “ODTÜ'de gerçekleşen operasyon çoğulculuğa, katılımcılığa, temel haklara saygı duymayan zihniyetin bir başka eylemi” değerlendirmesinde bulunurken, şunları kaydetti:

“Hukuk devletine, temel hakları koruyan rejime, hesap veren yönetimlere, katılımcı ve çoğulcu bir demokrasiye bugün de ihtiyacımız var. Adaletin olmadığı, insanların ayrımcılığa uğradığı, temel hakların baskı altında olduğu hiçbir ülke ne gelişebilir ne de mutlu olabilir. Şafak baskınları, gözaltılar ve şiddet ile yol çalışması yapılması demokratik ülkelerde görülebilecek olaylardan değildir. Biz de olayı dikkatle izliyoruz, Ankara milletvekillerimiz de ODTÜ'ye giderek buradaki haksızlığa karşı gereken davranışı gösterecektir.” (Ajanslar)

Hüseyin Aygün'e ilhamı Sırrı Süreyya Önder mi verdi?

ODTÜ'ye polis müdahalesi

ODTÜ'ye polis müdahalesi

ODTÜ: İki yol var birini istemiyoruz


  http://www.radikal.com.tr/1149587114958720

  YORUMLAR
  (20 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  evet isyan_06 arkadaş - dersim kartalı

  Klasik sol zihniyeti bilmem ama sen klasik rant zihniyetinin savunuculuğunu yaptığının farkındamısın?Bu insanlar doğanın tahrfip edilmesine rant uğruna canlı insan yaşamının hiçe sayılmasına karşı mücadele ediyor. Birilerinin dolarları destelemesi uğruna halkın görüşünün hiçe sayılmasına karşı çıkmak klasik zol zihiyet olsun yada başka birşey ama en azından haysiyetli bir tavırdır

  FARKLI BAKIŞ AÇISI "KENDİ AYAĞINA KURŞUN SIKMA" - bpunar

  ODTÜ dünya 500 üniversitesi içerisinde bulunan bildiğim kadarıyla tek üniversite böyle bir ünvana sahip üniversitemizi bilinçli bilinçsiz bilmiyorum basit bir yol olayından dolayı germek itibarsızlaştırmaya çalışmak BUNLAR VARYA BUNLAR ..... diye cümleler kurmak çok ilginç elalalimin GAVURU OXFORD'UNU CAMBRİDGE'Nİ marka değerlerini korumak için neler yapıyor biz neler ACAYİP yada besbelli aynı kafa benim gibi düşünmeyen kişiler varsa orada orası OXFORD bile olsa önemli değil YAKARIM SIKARIM TEK KELİMEYLE YAZIK. Düşünüyorum acaba bu yol TEĞET geçemez miydi ama bize yakışmaz KAVGA dövüş olmadan SIKMADAN YAKMADAN delikanlılığın kitabında yazmaz.

  ormanların talanına karşı çıkan yüzlerce hüseyin aygunler rırrılar karşı çıkmalı. - okkes cavus

  ottüden geçen yolun başka bir altarnatifi yokmu ağaçları kesmeden mutlaka vardır. neden belediye buna direniyor yeşili ve yeşıl alanları birileri tahrip edercesine yapılaştırmaya çalışıyor. duyarlı vatandaşlar karşı çıkıyor. halbuki kamu kurumları bir yere birşeyler yaparken ben yaptım oldu deyilde. o yörenin halkına ve o projenin nekadar halk yararına olduğunu iyi hesap ederek yaparsa kimsenin bir diyeceyi kalmaz. bakın gezi parkı olayında yüzlerce insan yaralandı gencecik insanlar öldürüldü. niye öldü gezi parkı tahrip olmasın diye. ülkemizde bir gezi eyleminde bu kadar kıyım oldu ya suriye gibi düzene hükümete saldırı olsaydı kaç bin insan ölürdü kimbilir demokrasi herkese lazım .....

  Böyle Vekiller Görebilmek Ne Güzel! - amaurot

  Varsın Sırrı Süreyya Önder'den etkilendi, şudur budur desinler.... Hiç işi olmaz! İdealist insan bambaşka! Şu kadar ağaç kesildiyse bu kadar fazlasını diktik diye böbürlenmek ancak kargaları güldürür! Dikilen ağaçlar Anadolu Coğrafyasına uyum sağlıyor mu sen ondan haber ver! İthal ağaç dikmekle çevreci mi oluyosun! Helal sana Aygün, Sonuna kadar devam!

  Klasik Sol Zihniyet.. - evet_isyan06

  Hiçbir şey yapmaz yaptırmaz da! Bir başka gazetede bir solcu arakdaş "Ankara'nın her şeyi tamam yolu mu eksik, metroyu bitirin kardeşim" diye yorum yazmış:) Yahu metroya karşı çıkmadınız sanki, onu da mahkemeye verdiniz engellemeye çalıştınız. Sizin engellemeye çalışmadığınız bir tane proje oldu mu? Hüseyin Aygün'e helal olsunmuş, ne için? Klasik CHP/sol tavırları gösterdiği için mi? Sizin İstanbulu, Ankara'yı yönettiğiniz günleri de hatırlıyoruz, musluklardan haftada bir su akardı Levent Kırca dalga geçerdi skeçlerinde ( Şimdi o da CHPli olmuş ya o ayrı konu ), çöpler sokaktan toplanmaz, pis kokudan Haliç'e kimse gidemezdi.. Ona istemezük buna, istemezük, size kalsa hala ankarada eşek yolundan başka yol olmayacak Allah'ın gerici, yobaz laikçileri!

  bence böyle - noname99

  Aygün Önder'i taklit ediyor diyorsunuz da bence Gökçek Topbaş'ı taklit ediyor. Dozeri alıp ağaca girişilince de illa biri mecbur kalıyor önüne yatmaya. Aklın vicdanın yolu bir sonuçta. Bence Gökçek yaratıcı olsun dozer yollamak yerine yangın filan çıkarsın ne bilim.... Büyük ODTÜ yangınları.

  taklit olamaz - ismet65

  burada taklit yok, herkes sorumluluk ve görevini yerine getiriyor. Halkın temsilcileri, halka karşı sorumluluklarını yerine getirmeli diye düşünüyorum.