ODTÜ'de öğrencilere polis müdahalesi

ODTÜ'de öğrencilere polis müdahalesi
ODTÜ'de öğrencilere polis müdahalesi
ODTÜ'de toplanarak yol yapımının devam ettiği alana gitmek isteyen gruba polis müdahale etti.

Radikal.com.tr - ODTÜ 'de yol yapım çalışmalarını protesto etmek isteyen öğrencilere polis müdahale etti.

ODTÜ'nün A1 kapısında toplanan bir grup öğrenci, A4 kapısına kadar sloganlar eşliğinde yürüdü. Buradan yol yapımının yapıldığı araziye yürümek isteyen öğrencilere polis biber gazı ve ses bombalarıyla müdahale etti. Öğrenciler, kampüsün içerisindeki yurtlara giden yolda kurdukları barikatları ateşe verirken, çevik kuvvet ekipleri de öğrencilere ve barikatlara TOMA'larla su sıktı, biber gazı ve ses bombası attı.

Polisin müdahalesi sırasında ODTÜ ormanı yakınındaki çalılık bölgede çıkan küçük çaplı yangın da öğrencilerin müdahalesiyle söndürüldü.

Öğrencilerin yurtlara giden yol üzerindeki barikatlarda eylemi sürerken, bir polis helikopterinin de destek verdiği polisin müdahalesi de devam ediyor.
Kızılay'da ODTÜ eylemine müdahale

ODTÜ'de ağaç dikme şenliği: 3017 yeni fidan dikildi


  http://www.radikal.com.tr/1157520115752010

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  polis kimin polisi - genel

  görevi halkı korumak olan polis, halkına saldırıyor. birileri polise görevini hatırlatsın, rantı değil halkı koru polis! peki bu halk geleceği olan ülkenin iyi okumuş gençlerini polis ezerken niye oturup seyrediyor? onlar bizim geleceğimiz, sen napıyorsun diyemiyor? odtü bu ülkenin en iyi okullarındansa, bu ülkenin en zeki beyinleri bu okullara giriyorsa, bu ülke neden bu beyinlerin ne dediğini dinlemez? türkiye geleceğine sahip çıkmazsa, kılavuzu karga olandan faydası kalmayacak...

  Gelinen nokta.. - baizzet1925_379

  Gezi = ODTÜ. Bunu Erdogan anlayamadi, adini hatirlayamadigim Ankara`nin belediye baskani ise hiç anlayamadi. ODTÜ`ye girmisken biraz ders alin, ders.

  Doğallık - Hakan Öztürk

  Burada başlık haberle alakalı ama artık yapılan her öğrenci yürüyüşü eylem olarak değerlendirilmeye başlandığı geçiyor okuyucuya iyi niyetli bile olsa. Yapılan öğrenci yürüyüşü nedeni bir cümleyle belirtilerek sorgulanmadan doğrudan eyleme yönelik hareket olarak gösterilmiş sanki ülkemizde artık doğal bir şeymiş gibi karşılandığı geçiyor bize, sıkılan biber gazları da öyle nedenini belirtmeden sadece sıkıldı olarak verilmiş doğal bir şey ya.Öğrenci yapar polis sıkar artık ülkede doğal karşılanan anlayış bu gibi. Burada polisin müdahalesi sonucu çıkan küçük çaplı yangından, tam olarak ne yaparlarken çıktığından ve bu yangını öğrencilerin söndürmesinden bir kaç kelimeyle bahsederken öğrencilerin protesto yürüyüşünden satırlarca bahsedilmiş üstelik yer ve mekan belirterek ve yine burada polisin uyguladığı müdahaleye az bir yer verilmiş nasıl uyguladığı ve neye göre uyguladığı verilmemiş. Haber kaynağı tam olarak belli değil ama yer, mekan ve neden belirtiliyor. Olaya katılan öğrencilerin doğrudan eylemci olarak tanımlanmış gibi gözüküyor ya da okuyucuya öyle geçiyor bilmiyorum. Olayda öğrencilerin de polisinde aktifliği belirtilmiş bunun önemi iki tarafında olayın içinde olduğunu anlayabiliyor okuyucu. Olayda bir ön kabul olarak ODTÜ alınabilir. Tekrar niteliği taşıyan bir kelime kullanılmadıysa da gündeme göre okuyucu bunu anlayabiliyor. Başka türlü yazılabilir miydi? Artık bu olayların doğal bir şeymiş gibi gösterilmeden neden ve neye göre bunların olduğunu herhangi bir nedenden çıkmadığını önceki bağlamlarını da açıklayarak verilebilirdi.

  Suriye'de - anaximenes

  kesilen kafaları normalleştiren zihniyetin ODTÜ de insanı ateşe atmasını 'demokrasi'sine uygun görmesine şaşırmayalım..

  Güzel işler güçler - Cigdem_A

  Fidan dikmek yeterince güzel bir eylem zaten. Bunu bir suç gibi yansıtıp, savaşa dönüştüren polis dolayısıyla iktidardır. Bu kadar açık bir durumu anlamanız için hangi dili kullanmalı, ne yapmalı acaba?

  yakmakla bitmeyiz biz öğrenemediniz mi bunu - fısıltı

  aynı polislerin darp ettikten sonra ateşe attıkları ve vücudunda yanıklara neden oldukları ODTÜ öğrencisi YENER ÇIRACI'dan da bahsedin!!! teyyip bu sefer öldüremedi ama yaktı. zamanında abilerinin,arkadaşlarının,zihniyetinin SİVAS'ta yaktıkları gibi.

  guc kuvvet ve sabir - keryil

  sabri bilemem ama evden izliyorum olan biteni, gucten kuvvetten yana bir eksikleri yok. haber geldi bir iki saat once, bir cocugu hirpalayip atese itmis polis. karninda, sirtinda ve dizlerinde yaniklar vardi gelen fotograflarda. sikinti yok yani, polis guvende. bazilarina gaz, bazilarina plastik mermi isabet etti bir de eylemcilerin. iciniz rahat olsun, zirhli kimse risk altinda degil.