ODTÜ'de orman için çadır nöbeti başladı.

ODTÜ'de orman için çadır nöbeti başladı.
ODTÜ'de orman için çadır nöbeti başladı.
ODTÜ ormanına sahip çıkıyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yoluna karşı çadır nöbeti başladı.

ODTÜ Ormanı’ndan geçirilmesi planlanan Anadolu Bulvarı-Konya Yolu arasındaki bağlantı yolu için ağaçların kesilecek olmasına ve yolun kampüs içerisinden geçmesine tepki gösteren ODTÜ’lüler, yapılacak yol güzergahına direniş çadırları kurdu.

ODTÜ Mezunları Derneği, ODTÜ’lü öğrenciler, Anıtpark ve 100. Yıl Forumu üyelerinden oluşan eylemciler, ‘Bu daha başlangıç mücadeleye devam’ sloganları attı.

Çadırların kurulmasının ardından bir konuşma yapan eski ODTÜ öğrencisi Çetin Örgen ise 50 yıl önce birçok arkadaşıyla o ağaçları elleriyle diktiklerini ve ağaçların kesilmesine müsaade etmeyeceklerini belirtti. Öte yandan viyadük çalışmalarının devam ettiği görüldü.

Polisin uyarıları sonucu çadırlar kaldırılırken ODTÜ'deki nöber sabaha kadar devam etti.

GÖKÇEK’TEN EYLEMLERE TEPKİ
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise eylemlere twitter üzerinden tepki gösterdi. ODTÜ’de yapılacak yolla ilgili kamuoyu yoklaması yapılmasını teklif eden Gökçek, protestoları destekleyen gazeteci Can Dündar’ı da sert dille eleştirdi.İşte Gökçek’in sözleri:

HADİ ODTÜ...HEM ODTÜ İÇİNDE, HEM ANKARA DA KAMUOYU YOKLAMASI YAPALIM...VATANDAŞ VE ÖĞRENCİLER BU YOLU İSTİYOR MU?. KİM ODTÜ ARAZİSİ İÇİN YAPILACAK KAMUOYU YOKLAMASINDAN KAÇIYORSA O HAKSIZDIR... O ZAMAN HER ZAMAN ODTÜ'DE 150 EYLEMCİ NE DERSE O DOĞRUDUR.. HADİ ORADAN... KAMU OYU YOKLAMASINI SİZE ÖĞRETECEĞİZ.

CAN KENDİNE GÜVENİYORSAN BU KONUDA SENİNLE TV'DE BİR TARTIŞMA PROGRAMI YAPALIM...VAR MISIN? YOKSA KORKAR MISIN? CEVAP BEKLİYORUM...ŞU ANDA İNSANLARI SUÇA SEVKETTİĞİNİN FARKINDASIN DEĞİL Mİ? TÜRKİYE DE MAHKEMELER YERİNE ÇÖZÜMÜ KABA KUVVETTEN BEKLEMEK SUÇTUR VE İSYANA TEŞVİKTİR...BURADA OLACAK OLAYLARDAN SORUMLU OLACAKSIN. İLK OLAYDA PEŞİNE DÜŞERİM.

 


  http://www.radikal.com.tr/1147715114771514

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  cehalet zor zanaat - jumpercoco

  Cehalet konusunda söylediklerimi ispatlayan tüm arkadaşlara buradan teşekkür etmeyi bir borç bilirim.1-Odtü öğrencilerine Ankara'nın çorak topraklarına ağaç dikmeyi öneren lipaka arkadaş.Farika arkadaşın da basitçe izah ettiği gibi Odtü öğrencileri zaten bunu çoktan yapmışlardır.Lütfen yazmadan önce oku da cehalet konusunda söylediklerimin ispatı olma.2-Tüm anlattıklarımdan hiçbirşey anlamayan ancak tamlama konusuna takılan ibretnuma.Sol ilericiliktir.İrtica ise gericilik demektir.zıt anlamlıdır tamlama olmaz yok eğer ssdece dilbilgisi açısından söyledim diyorsanız zaten sol bir irtica sıfat tamlamasıdır isim tamlaması(yazımda isim tamlaması demişim değil mi,lütfen okuyun sonra yazın) değildir.Düzelttiğinizi zannettiğiniz şey zaten yanlış.Ama eğer geçekten birşeyler demek istiyorsanız, yazımdan bir iki kelime değil sizin için zor olacak,okumak size zor geliyor biliyorum ama lütfen yazımın tamamını okuyun ve onun hakkında yorum yapın.3-son olarak aralatay isimli arkadaş gerekli gereksiz direnmek ciddiyet kaybıdır demiş ama oturmuş bu konuyu ciddiye almış yorum yazmış.Eğer sussaydı hiç bu yazıyı yazmasaydı bizi ciddiye almadığını daha iyi göstermiş olurdu.:).BU haber konusunda senin başbakanın zırvalarından daha fazla yorum var.Demek neymiş, insanlar bu konuyu ciddiye alıyorlarmış.

  Türkçe Dersleri - ibretnüma

  "Sol irtica" tamlaması olmaz diyen muhterem arkadaşımız: İrticaNe yapıyorlar=İrtica yapıyorlar. Nasıl irtica?sol bir irtica. Nasıl irtica? Gizli irtica.

  başkanın ceketindeki yeşil dertleri değil orası kesin ;) - Bartu Han

  akp'li halk; siz yeşil bahanesi ile devirmek istiyorsunuz iktifdarı diyorsunuz. başbakanda bana nasıl iktidar diyebilirsiniz diye mitinglerde kızgınlık belirtileri gösteriyor. tabii kendi yüzde ellisi diyor önce bunu. ama devamını diğer ellili grup söyleyince ateşe verilmesi emredilyor ! e gezi ön ayak oldu. iyi de oldu. haklıyız. çürümeyeceğiz

  Kemal Kurdaş'ın kemikleri sızlar.. - shevek77

  Bilenler bilir Ankara'nın bozkırında Kemal Kurdaş ve nicelerinin elleriyle dikip büyüttükleri ve bugün gören herkesi büyüleyen ODTÜ Ormanına geldi sıra.Neredeyse şehirdeki doğru düzgün tek yeşil alan olan bu bölgede de ağaç kıyımı yapmak,içinden yol geçirmek kimse kusura bakmasın ama hiç bir şekilde savunulamaz.Ordaki binlerce ağacın tavşanın,tilkinin türlü türlü kuşun vebalini nasıl ödeyeceksiniz...Çekin artık ellerinizi ormanlardan ,doğadan, o dörder beşer şeritlik yollarınıza yatırdığınız milyonlar yerine raylı taşımacılığa yönelin..

  @likapa - farika

  Sayın Likapa'nın ODTUnun zaten çorak araziden bu haline ODTÜ öğrencileri, Öğretim Üyeleri ve çalışanları tarafından getirildiğinden haberi yok sanırım. Yani önerdiğiniz çoktan yapıldı, bir 50 yıl önce nasılmış orası fotograflara bakın lütfen. Tek ağacı olmayan arazi orman şimdi. Yakın tarihimizden haberi olmaması insanların çok acı, üstelik tek yapmaları gereken internette 5 dakika araştırmak...

  Haberin içeriği eksik - aratalay

  Sayın ilgili. Açılması düşünülen yolun harita üzerinden çizimini okuyucularınızla paylaşabilir misiniz. Yoksa burada da "MESELE BİR KAÇ AĞAÇ DEĞİL ANLAMADIN MI?" durumu söz konusu. Gerekli gereksiz her şeye direnirsen ciddiye alınmazsın...

  sözde yeşilciler - likapa

  ankara topraklarının yarıdan çoğu çoraktır.bu sözde öğrenci militanlar o kadar çok yeşili seviyorlarsa gidip o çorak yerlere bir orman yetiştirmeye çalışsınlar da göreyim. öyle chp nin pohpohlamasıyla siyasi rant kavgasıyla uğraşmalarına gerek yok.daha çok taktir görürler. tabi gerçekten dertleri yeşil ise. hani taksimdeki yeşil mevzusu gibi:):)