ODTÜ'de polis müdahalesi

ODTÜ'de polis müdahalesi
ODTÜ'de polis müdahalesi
ODTÜ'de dün akşam saatlerinde düzenlenen yürüyüşe polis yine müdahale etti.Polis müdahalede plastik mermi de kullandı. Hürriyet muhabiri Rıza Özel plastik mermi ve başına gelen bir taşla yaralandı

ANKARA - Eylemcilere gün boyu polis müdahalesinin yaşandığı ODTÜ’ye dün akşam saatlerinde binlerce vatandaş yürüyüş yaptı.

Sosyal medyadan yapılan çağrı üzerine akşam saat 19.00'da 100. Yıl Mahallesi’nde toplanan kalabalık ağaçların kesildiği ODTÜ arazisine doğru yürüyüşe geçti. Burada bulunan kalabalıkla birleşen gruplar polis barikatı karşısında sloganlar atmaya başladı. Polis buradaki kalabalığa biber gazıyla müdahaleye başladı.

Hüseyin Aygün'e ilhamı Sırrı Süreyya Önder mi verdi?

HÜRRİYET MUHABİRİ YARALANDI

ODTÜ’deki polis müdahelesi sırasında Hürriyet Gazetesi Foto Muhabiri Rıza Özel de yaralandı. Bacağına gelen plastik mermi nedeniyle yaralanan Özel’in başına da taş geldiği belirtildi. Arkadaşlarının yardımıyla ayağa kalkan Özel, ambulansla hastaneye götürüldü. Özel’in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

ODTÜ'de iş makinalarını Hüseyin Aygün durdurdu
 

 

ODTÜ'ye polis müdahalesi


  http://www.radikal.com.tr/114965511496558

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bunların en büyük icadı dalaveredir. - mavi ve beyaz

  Amacın türban olmadığını;ODTÜ de cemaatlerin çirkin oyunlarını sahnelediğini anlamayan anlamak istemeyen sayın dindar geçinen cemaatçı başörtülü kızlarımız Irak'ta 2 milyon müslüman öldürülürken,400 bin sünni kadının ırzına geçilirken,3 ay önce hanefi mezhebine bağlı Afganistan vatandaşı tacik kökenli din adamı Burhaneddin Rabbani Vahhabi selefiler tarafından öldürülürken,Nasr el Ömer isimli selefi şeyhi,kızkardeş ile abisini,anne ile oğlu evlenebilir diye fetva verirken,Afganistan'da 700000 insan öldürülürken,Cami'lere Amerikan askerleri postallarıyla girerken,İmam-ı Azam Ebu Hanefi,Abdülkadir Geylani'nin türbeleri El-kaide ve İhvan-ı Müslim yanlıları tarafından bombalı araçlarla yok edilmeye kalkışılırken nerelerdeydiniz? AKP'nin ve cemaatlerin desteklediği siyasal yapı hangi ülkede iktidara gelirse gelsin o ülkede huzur ve güven ortadan kalkar.Düne kadar Ehl-i sünnet kavramı var,Şafii,Hanefi,Maliki ve hanbeli mezhepleri amelde,İtikadda ise maturidi ve eşari mezhebine bağlı olmadıkça kişiler müslüman sayılmaz diyenler,bunları reddeden İhvan-ı müslim için sokaklarda cirit atmanız nasıl bir ruh halidir? Hazır Suriye savaşına Türkiye'yi sokmak için yapılmayan dalavere kalmamışken sizleri hala kör sağır ve dilsiz görmek utanç verici değilde nedir ?Yoksa sizler hep kör,sağır ve dilsiz kalmayı müslümanlık mı sanıyorsunuz?

  Emniyet goreve - kujo84

  Yapilan mudahalelerde acik olarak goruyoruz bu asiriya kacan polislerimiz genelde genc polisler ve anlasilan asiri heyecanlilar.Orda ki binlerce polis arasindan bikacinin asiriya kactigini ve asiriya kacmak icinde firsat bekledigi acik.Emniyetinin bu kisilere bir ceza kesmeyecegini biliyoruz ancak enazindan bi uyarsalar sozlu olarak da tum polislerin adi lekelenmese siddete megilli kisiler yuzunden.Vatandas olarak Polisimize korkarak degil guvenerek bakmak istiyoruz.

  ODTU biterse fikir biter. - kujo84

  ODTUde bugun orman icin direnenlerin dunde turban yasagina ve askeri vesayet yonetimine karsi direndigini hatirlatmak istedim sadece.Direnenleri din dusmani gibi gostermeye calisanlar var.

  Tayyibin ordusu - Nonsense

  Padişahınız ülke dışından buyurdu. Ne dedi? Benim türbanlı bacım.. Oradaki gençlerin herhangi biri kadar savundu mu acaba o bacınızın özgürlüklerini. Derdi o değil ki. Olimpiyat tanıtım filmini izlediniz mi hiç. Koymuş mu %97'si müslüman olan bir ülkede o filme türbanlı bacılarımızdan annelerimizden bir tanesini? Oy verdirtecek kadar konuşması yeterli. Fazlasına gerek yok ki. Çalışanın emeğini, islamcının dinini, vatandaşın vicdanını sömürdü hep.. Ama boş verin siz. Emir geldi; vurun gençleri! Acımayın sakın.. Belki birkaçı daha ölür de ödüllendirirler sizi. İkramiye bile dağıtırlar. Gururla yersiniz, bu vicdansızlıklarınızı çevrenizdekilerle paylaşırken. Ama unutmayın, vatan sevdiği için tüm barışçıl duygularıyla ve onurlarıyla mücadele veren bu gençlerden biri çıkar ilerde bir gün karşınıza. Çarpar bu insanlık dışılığınızı suratınıza. Belki utanırsınız..

  TUZ KOKARSA! - adeniza

  Demokrasilerde yargı, her türlü haksızlık karşısında kişi ve toplumun canının ve menfaatlerinin garantisidir, kolluk kuvvetleri can ve malın bekçisi, yasal hakların kullanımının da savunucusudur, meclis ülke insanın hayatını kolaylaştıracak ve refahı artıracak yasalar çıkarmakla hükümlüdür. Bugün ise tuzun koktuğu noktadayız; yargı ayak bağı olarak görülüp hizaya sokulmuş, kolluk kuvvetleri iktidarın sopası olmuş, meclis deseniz özgürce karar verecek milletvekili sayısı iki elin parmaklarını geçmez. Her şeyin en iyisini ben bilirim diyen bir başbakan var. Bence tuz koktu.Lakin hala ülkemde burnu koku almayanlar çoğunlukta...

  VURUN VURUN - pispor

  Vurun ula Vurun.Ben kolay ölmem.Ocakta küllenmiş közüm Karnımda sözüm var Halden bilene. Gezide 14 arkadaşım gözlerini verdi beş te de kardeşimizi şehit beş nazlı yiğit beş selvi ağaç ömrüne doyamamış beş fidan beş dağ parçası Geziden Taksimden ODTÜ kirve hısım devrimci Kemalist solcu sağcı İslamcı kürt laz çerkez gürcü abaza, bu ülkenin çocukları faşist polisin gestaponun kuşatmasında karşı koymaya devam edecektir Direnecektir

  Anlayamıyorum - ahmtfrt

  Bu devletin normal şart altında kendisini var eden halka saldırması değil hizmet etmesi gerekiyordu. Ama gelin görün ki kendi elimizle bir 'frankeştayn' yaratmışız. Benim anlamadığım yer de burası bu 'varlık' yaratıcısını ezme gücünü nasıl aldı? Yada biz bu toleransı nasıl verdik? Yani biz ağaç kesilmesini istemiyorsak kesmemeliydi halk bu devletin efendisidir ve her daim öyle olmadır. Halk istediği sürece devlet vardır