ODTÜ'de polis müdahalesi

ODTÜ'de polis müdahalesi
ODTÜ'de polis müdahalesi
ODTÜ arazisine yapılması planlanan yolu protesto eden gruba polis müdahale etti.

ODTÜ arazisine yapılması planlanan yol ile İstanbul Gülsuyu'nda yaşanan olaylar sırasında Hasan Ferit Gedik'in öldürülmesini protesto eden yaklaşık 150 kişilik grup, kampüsün 100. Yıl Mahallesi çıkışındaki A4 kapısı önünde toplandı.

100. Yıl Mahallesi'ndeki yol şantiyesine yürümek isteyen gruba polis dağılmaları yönünde uyarıda bulundu.

Uyarıya rağmen eylemi sürdüren kalabalık, kampüs girişinde barikat oluşturdu, gruptan bazı kişiler polise taş attı. Güvenlik güçleri de göstericilere tazyikli su ve biber gazı ile müdahalede bulundu.
Müdahalenin ardından kampüse çekilen protestocular, buradan polise taş atmayı sürdürdü. Protestocular, polisin bulunduğu yere havai fişek attı.

ODTÜ ORMANINDA YANGIN
Protestocular, kampüs girişinde oluşturdukları barikatı ateşe verdi. Alevlerin çevredeki ağaçlara sıçraması üzerine kampüse giren polis, TOMA ile su sıkıp yangını söndürdü.

Güvenlik güçlerinin gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale ettiği kalabalık, bir süre sonra eylemi sonlandırıp dağıldı.


  http://www.radikal.com.tr/115510711551077

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Odtü dün diredi, bugün direniyor, yarın da direnecek - kedigobegi

  Polisin özellikle ormanın içerisine fırlattığı gaz bombalarının çıkardığı yangını, öğrenciler yurtlardan taşıdıkları yangın söndürme tüpleriyle söndürdü. Bu videodaki görüntü öğrencilerin, polisin okula girmesini engellemek için dayanışmayla oluşturduğu barikatın ateşini Toma'nın söndürmesidir. Polis bu bahaneyle Odtü'ye girip 2. ve 5. Yurdun camlarına gaz bombası atmış, hatta yetinmeyip 5. Yurdun içine girip öğrencilerin üzerine gaz kapsülü atmıştır. Radikal'in böyle bir haber yapmış olması Odtü öğrencilerini şaşırtmış ve üzmüştür. Yandaş medyadan bir farkınız kalmamış gibi gözüküyor, kınıyorum.

  yalanlar - gerekyoktu

  yine yalan söylüyorsunuz. hiç haber yapmamak yalan haber yapmaktan iyidir! toma'nın söndürdüğü yol üzerindeki barikatın ateşi, görüntülerden de anlaşılıyor. polis'in gaz bombasıyla ağaçlarda çıkardığı yangını öğrenciler yurtlardan taşıdıkları tüplerle söndürdüler

  polis gül dağıttı - malavida

  radikalcim bu haberi akit gazatesinden mi aldınız? haberin diline baktığımızda bu soru aklıma geliyor. "öğrenciler taş attı, öğrenciler havaii fişek attı, öğrenciler yangın çıkardı. polis de gül dağıttı, gülücük dağıttı" değil mi.. afferim size insanları yanlış aglılatmaya devam edin alttan alta..

  İktidar metro yapmadığı için Belediye göndersin polislerini - farika

  Ankara'da planlandığı gibi tamamlanmış olsa metro "yol lazım, trafik çok" bahanesi çıkar mıydı? Belediye beceriksiz diye semtte oturanlar ve ODTÜlüler mi çekecek ceremesini? Kim mahallesinin ortasından otoban geçsin ister? Bir karış metroyu on yılda yapamayan tek bir adam var. Ona gücü yetmeyen, öğrenci ve sivillere gösteriyor kararlılığını. Çok yazık.

  yalan haber yapmayın - tuzumkuru

  her çatışmada olduğu gibi öğrenciler yurtlardan topladıkları yangın tüpleriyle söndürdüler çıkan yangınları

  Sadece - anaximenes

  ODTÜ ormanı değil, yaktıkları bütün ülkedir. Yargıdan eğitime, dış politikadan çalışma hayatı, sosyal hayata kadar, her şeyi kundaklıyorlar..

  ODTÜ`den bir kisi bile size yeter.. - baizzet1925_379

  Iktidar kendi alanina giren kurumlari bir bir temizlerken, Ankara belediyesine düsende yol bahanesiyle ODTÜ`yü biatlastirmak. Bunu basaracaklarini ise hiç sanmiyorum.