ODTÜ'den Bayraktar'a yanıt: Sayın Bakan yolları karıştırdı

ODTÜ'den Bayraktar'a yanıt: Sayın Bakan yolları karıştırdı
ODTÜ'den Bayraktar'a yanıt: Sayın Bakan yolları karıştırdı
ODTÜ basın merkezinden yapılan yazılı açıklamada, Bakan Bayraktar'ın basın mensuplarına yaptığı, "ODTÜ içinde bir yol açacağız, ODTÜ rektörünü davet ettim, 'Sen talepte bulun' dedim. Kendisi talep ettiği halde ODTÜ yine eylem yapıyor" şeklinde açıklamalarına yanıt verildi.

Radikal.com.tr - ODTÜ, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın kampüs arazisindeki yol güzergahıyla ilgili açıklamaları üzerine, “Sayın Bakanla konuşulan yol, Anadolu Bulvarı’nın devamı olan ve ODTÜ’nün sınır bölgesinden kuzey-güney doğrultusunda geçen yol değil, Eskişehir Yoluna paralel olarak doğu- batı yönünde ODTÜ’nün içinden geçmesi istenen bir başka yoldur” açıklamasında bulundu.

Erdoğan'ı protesto eden ODTÜ'lülere 6'şar yıl hapis

ODTÜ basın merkezinden yapılan yazılı açıklamada, Bakan Bayraktar’ın basın mensuplarına yaptığı, “ODTÜ içinde bir yol açacağız, ODTÜ rektörünü davet ettim, ‘Sen talepte bulun’ dedim. Kendisi talep ettiği halde ODTÜ yine eylem yapıyor” şeklinde bir ifadeye haberlerde yer verildiği anımsatılarak şunlar kaydedildi:
ODTÜ açılmadan 'orta yol'


BAKAN DA ONAY VERDİ
“ODTÜ ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında, Sayın Bakan’ın daveti üzerine 2011 yılı yaz aylarında yapılan görüşmede konuşulan yol, Anadolu Bulvarı’nın devamı olan ve ODTÜ’nün sınır bölgesinden kuzey-güney doğrultusunda geçen yol değil, Eskişehir Yoluna paralel olarak doğu-batı yönünde ODTÜ’nün içinden geçmesi istenen bir başka yoldur. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 2007’de plana koyduğu ve doğu-batı yönünde hemzemin olarak (yüzeyden) geçtiği için kampüsü ikiye bölecek olan Eskişehir Yolu’na paralel bu yol, Danıştay tarafından iptal edilmiştir. Bu durum aynı toplantıda Sayın Bakan’a aktarılmıştır. Eskişehir Yoluna paralel olan yolun, ODTÜ’nün Koruma Amaçlı İmar Planı çalışmalarında da savunduğu gibi, hemzemin olarak (yüzeyden) değil bir tünel olarak yapılması Sayın Bakan tarafından da uygun görülmüştür. Bu ikinci yol Bakanlık onayına sunulan planda tünel olarak yer almıştır.”

Gökçek: ODTÜ'deki binaların yüzde 80'i kaçak

ODTÜ yoluna 'yürütmeyi durdurma' davası


  http://www.radikal.com.tr/115116211511625

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yalancı - erdal mirza

  Yalan söylemeyi halkı kandırmak için yaşam biçimi kabul edenler,bakanlık yapıyor.Ülkenin somut gerçeği..Devam edin nede olsa bu yolla epey yol aldınız.Ama yatsı yakındır!

  Likapa adli arkadasa - yorumcu-okuyucu

  ODTU ye devlet icinde devlet demissin. Arkadasim sen baska paralel bir evrende felan yasiyorsun heralde. Cemaat adli bir yapilasmadan haberin var mi? Son zamanlarda imaj yenilemesi ile hizmet denmeye basladi gerci, ama sonucta ayni sey. Devlet icinde devlet ariyorsan, cemaata bakman yeterli. Kendi savcisi, kendi polisi var. Istedigini iceri attiriyor, istedigini serbest birakiyor. Buyuk ihalelerini yandaslarina verdiriyor. Devlet icinde devletten korkacaksan cemaatten kork, ODTU den kimseye zarar gelmez, ama cemaatten gelir.

  Şehirde planlanan yollardan haberi olmayan Şehircilik bakanı... - _poseidon_

  Bu hükümet mahkemeden çıkan kararlar işine gelirse sevinen, kararlara saygı duyarız diye bas bas bağıran ama işine gelmeyen birşey çıktımı da, bu nasıl mahkeme kararı kardeşim diye bas bas bağıran bir hükümet. Şimdi de iptal edilmesine rağmen her gün bahsi geçen DİĞER yolu yapmak için konuyu gündemde tutup ortalığı bulandırmaya çalışıyor. Bakan gene bi deneme yapmış ama konuyu pek detaylı bilmiyor sanırım, biraz araştırıp öyle konuşması lazım.

  Allah insanı bunların duruman düşürmesin, Allah insanı bunların durumuna düşürmesin, - aliismettekin

  Gökçek hala odtünün %80'i kaçak diyor, odtü kampusu dünya çapında örnek bir yerleşke gökçekin belediyesi ruhsat verse ne önemi, güneşe doğru el fenerei tutmuşsun..... ki zaten kendisi de diyor "yıkamam" evet kaçaksa gel de yık, hem yıkma gücü olmadığını, yıkma cesareti olmadığını söylüyor hemde böyle ikide bir de kaçak maçak diye cehaletin oylarına oynuyor, Bayraktara gelince bu bakan stad açılışında gs taraftarını delirten şahıs değil mi, ha birde kanserli kızın eline 25-30 lira tutuştutan karakter, sen ne anlarsın kardeşim odtüden bilim yuvasından, daha orada kaç yol var hangisi hakkında kim ne zaman ne dedi bunu ayırt edemeyen bir bakansın saçma saçma konuşup kendini küçük düşürme.

  tadı kaçtı - likapa

  ODTÜ işin tadını kaçırdı.kendisine üniversite üstü güç yüklüyor.derhal müdahale edilmesi gerekir. devlet içinde devlet gibi hareket eden bir üniversite olamaz.yol yapılması gerekiyorsa en uygun yerden yapılır.o araziler kimsenin babasının malı değil bu milletin ortak malıdır.benim ya da milyonlar adına kimse kendini yetkili saymasın.üç beş çapulcuya ben benim adıma konuşma yetkisi vermedim.