ODTÜ'den Gökçek'e para iadesi

ODTÜ'den Gökçek'e para iadesi
ODTÜ'den Gökçek'e para iadesi
Gökçek'in ODTÜ'ye ödeme yaptık açıklaması tepkilere neden oldu. ODTÜ, paranın iade edildiğini açıkladı.

ODTÜ yol çalışması nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırılan ağaçlara karşılık ödendiği açıklanan 211 bin lirayı iade etti.

İade kararı ODTÜ'nün resmi twitter hesabından da, "ABB'nin ODTÜ arazisinden kaldırdığı ağaçlar için ODTÜ ile herhangi bir anlaşma olmadan bugün aktardığı ödeme iade edilmiştir." ifadeleriyle duyuruldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bugün yaptığı açıklamada kampüs alanından kaldırılan 2 bin 388 ağaç için ODTÜ'ye 211 bin TL ödeme yaptıklarını söylemişti.

2 bin 388 ağaca karşılık ODTÜ'ye 211 bin TL ödeme yapıldığı yönündeki haberler özellikle sosyal medyada büyük tepki çekmişti.


  http://www.radikal.com.tr/115653511565359

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  GÖK-CEK`i yere_cek etmisler - verateyze

  Sayin Basrollerde oynayan Gökcek`in ana konusu beyin degilde, cüzdan derdi oldugu icindir ki kapitalizmin güc gösterme silahi paradir, parayla herkesi satin alacaklarini düsünüyor ve emelinin ne oldugunu ortaya koyuyor. Sevgi olmayan yerde ADALRT- adalet olmayan yerde SEVGI olmaz. Bu ikisi olmayanda gerceklikten anlamaz ne diyelim.

  O KAFA BU KAFA - HARAYDIN

  O kafa bu kafa tepişmesinden ne millet hizmet alabiliyor ne huzur.Aklın yolu bir iken o kafa bu kafa her işi karıştırıyor. Bu yol sadece tünel yol olabilirdi, ses yalıtımı için kanal yol olabilirdi ve sökülen 4bin ağaç yerine ODTÜ ormandan başka herşeye benzeyen bozuk ormanına 40bin ağaç dikilerek sulama ve gübreleme şartıyla bakımlı orman yapılabilirdi. Ne parası bu, sus payı mı? Kimse ülkenin en iyi üniversitesini aşağılayarak hiçbir şey yapmış sayılmaz. Gökçek artık aday yapılmamalıdır.

  Kimin parası? - geziparkı

  Gökçek bizim ağaçlarımızı kesip, ODTÜ'ye bizim paramızla ödeme yapıyor. Bunu da utanmadan manşetlerden bildiriyor. Biz de çok safız ya bu adamdan hala utanma bekliyoruz...

  atmıssın bir imza niye çark ediyorsun - ayenoğlu ismail

  odtü nün çağdaş eğitimcileri böyle politik oyunları bırakıp attıkları imzanın arkasında durmaları daha isabetli olur yoksa buna çark denir bununda çagdaşlıkla nede eğitimle izahı olmaz sadece ahlakla izahı olur.

  ağaç - odun - drozer

  Ey Ankaralılar, ağaca odun muamelesi yapan bir belediye başkanınız var, farkında mısınız?..

  Oldumu simdi... - baizzet1925_379

  Gökçek`in verdigi para iade edilirmi..... 3 yildan baslar. Mahkemelik olursunuz...o agaç kesmesse uyuyamaz, yatamaz, yarinde Anitkabirin altindan tünel geçirmeye kalkar!

  Ezber bozan ODTU egitimi... - ocankaya

  Melih Efendi, bak boyle bozarlar iste adamin ezberini ODTU'de... Anlayamazsin "Allah Allah soktugumuz agacin parasini da verdiydik oyunumuzu bozmasinlar diye ama niye geri dondurduler acaba" der durursun...