ODTÜ'lülerin başarısı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji Bölümü öğrencileri, Türkiye'yi, Avrupa Psikoloji Öğrencileri Birlikleri Federasyonu'na (EFPSA) üye yapmayı başardı.
Haber: HİLAL KÖYLÜ / Arşivi

ANKARA - Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji Bölümü öğrencileri, Türkiye'yi, Avrupa Psikoloji Öğrencileri Birlikleri Federasyonu'na (EFPSA) üye yapmayı başardı. ODTÜ'lüler bununla da kalmayıp, federasyonun 16'ncı kongresinin Türkiye'de yapılması önerisini kabul ettirdi. Kongre, 24-30 Nisan 2002 tarihleri arasında ODTÜ'de yapılacak.
Türkiye, ilk kez uluslararası boyutta düzenlenen bir bilimsel öğrenci kongresine ev sahipliği yapacak. 30 ülkeden yaklaşık 250 öğrencinin katılımıyla yapılacak kongrenin ODTÜ'lü öğrenciler için bir başka özel anlamı da, kongrenin ana konusunun 'deprem' olması. Organizasyonu ise ODTÜ Psikoloji Topluluğu üstleniyor.
Heyecan bitmez!
EFPSA ile iletişim kurmayı ODTÜ Psikoloji üçüncü sınıf öğrencisi Melikşah Demir başardı. Onun başarısı, arkasından ODTÜ Psikoloji Topluluğu'nu, hocalarını ve de rektörlüğü sürükledi götürdü. Melikşah Demir ve Metin Özdemir geçen yıl Estonya'da yapılan 14'üncü EFPSA Kongresi'ne katıldı. Kongrede, Türkiye'yi EFPSA'ya tam üye yapmayı başaran iki öğrenci, başarılarını diğer arkadaşlarıyla birlikte Budapeşte'deki 15'inci kongrede neredeyse ikiye katladı.
Melikşah Demir, EFPSA Başkan Yardımcılığı'na, Çağlar Akçay da EFPSA Yürütme Kurulu'na seçildi. Demir ve Akçay, 16'ncı kongrenin Türkiye'de yapılması önerisini kabul ettirdi.
Şimdi ODTÜ'lüler yaklaşık 250 Avrupalı ve 100 Türk öğrenciyi ODTÜ'deki kongrede ağırlamak için hummalı bir çalışma yürütüyor.


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  Türkiye

  ,

  Ankara

  ,

  ODTÜ