ODTÜ'lülerin Soma yürüyüşüne polis müdahalesi

ODTÜ'lülerin Soma yürüyüşüne polis müdahalesi
ODTÜ'lülerin Soma yürüyüşüne polis müdahalesi
Soma'daki ölümleri protesto etmek için üniversitelerinin kampüsünden Enerji Bakanlığı'na yürümek isteyen ODTÜ öğrencilerine polis, TOMA, biber gazı ve plastik mermi kullanarak müdahale etti.

Radikal.com.tr - Soma'daki ölümleri protesto etmek için üniversitelerinin kampüsünden Enerji Bakanlığı'na yürümek isteyen ODTÜ öğrencilerine polis müdahale etti. Polis, kampüs dışına çıkmak isteyen öğrencilere TOMA, plastik mermi ve biber gazıyla engel oluyor.

ODTÜ A1 kapısında bir araya gelen 1000 kadar öğrenci, Enerji Bakanlığı’na yürümek istedi. Çok sayıda polis üniversite kampüsü çıkışına barikat kurdu ve TOMA'lar ile akrep tipi zırhlı araçların da yardımıyla yürüyüşe izin vermedi.

Polis daha sonra, yürümekte ısrar eden öğrencilere basınçlı su, biber gazı ve plastik mermiler kullanarak müdahale etti. Polis müdahalesinin ardından öğrenciler de taş ve havai fişeklerle polise karşılık verdi. 

Üniversite yerleşkesinin içine barikat kuran öğrenciler beklemeye başladı.

POLİSTEN ŞAŞIRTAN ANONS
Hürriyet gazetesinden Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre, olaylar esnasında polis otomobilinden yapılan bir anons dikkat çekti. Polis öğrencilere, "Milli yas günü ilan edilen bir günde yaptıklarınızla gurur duyun ODTÜ'lüler" anonsunu yaptı.

Bu arada ESP üyesi dört kişi de Ak Parti Ankara İl Başkanlığına giderek kendilerini zincirlemek istediler. Polis müdahale edip dört kişiyi gözaltına aldı.
Sendikalardan Soma için eylem kararı


Soma Holding kömür maliyetini nasıl düşürdü?


Soma Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı


Üç günlük milli yas ilan edildi