ODTÜ'ye otobüs seferleri durduruldu

ODTÜ'ye otobüs seferleri durduruldu
ODTÜ'ye otobüs seferleri durduruldu
Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü, ODTÜ'deki yol protestoları sırasında iki araca zarar verildiği gerekçesiyle üniversite kampüsüne otobüs seferlerine ara verildiğini açıkladı.

EGO yetkilileri, ODTÜ içinden geçecek yola yönelik eylem yapan grubun, ODTÜ içinde hizmet veren EGO otobüslerine de saldırdığını açıkladı. Yetkililer, Büyükşehir Belediyesi’nin yol çalışmalarını durdurmak isteyen eylemcilerin, akşam saatlerinde Çiğdem Mahallesi ODTÜ A4 kapısı önünde EGO Genel Müdürlüğü’ne ait 06 BE 2002 plakalı toplu taşıma aracındaki yolcular ve şoförü zorla aşağı indirdiklerini dile getirdi.

EGO yetkilileri, “aracın arka motor kaputunu açarak gaz kelebeği kablolarını kopartan, doğalgaz boruları ve klima borularını kıran, gaz kesicinin borusunu kesen grupların, otobüsü her an patlama tehlikesi ile karşı karşıya getirdiğini” savundu. Emniyet yetkililerinin müdahalesi ile olayın engellendiğini belirten yetkililer, başka bir EGO otobüsünün ise üzerine yazılar yazılarak tahrip edildiğini belirtti.


SEFERLERE ARA VERİLDİ

EGO yetkilileri, ODTÜ’de yaşanan olaylar sonucu üniversiteye verilen servisleri durdurduklarını bildirdi. Yetkililer, şu açıklamayı yaptı:

“Otobüslerimizden biri eylemler sırasında, gaz kabloları kesilerek patlamaya hazır bir bomba haline getirilmiştir. Bir başka aracımız gasp edilerek, tahrip edilmiştir. Hem içinde taşıdığımız vatandaşlarımızın, hem de şoförlerimizin can güvenliği için maalesef bu zor kararı almak zorunda kaldık. ODTÜ yönetimi gerekli önlemleri alana kadar üniversitemize otobüs seferlerine ara vermek zorunda kaldık. Bu nedenle servislerimizden yararlanan tüm öğrenci , öğretim görevlisi ve personelimizden özür dileriz.”

hurriyet.com.tr


  http://www.radikal.com.tr/1156669115666910

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tersi olmaliydi - bilga

  Ulkemde her sey olmasi gerektiginin tersi yonde ilerliyor. Ankara Buyuksehir Belediyesi kampusteki agaclara zarar verdigi gerekcesiyle bir sure giristen men edilse saniyorum ki hakli bir men olacakti. Gezi'de TOMA'lara zarar verildigi, polisler "tartaklandigi" icin de bir sure polisi Taksim'den cikarsalardi keske. Cifte standart AKP'nin gobek adi.

  adam tutup yaptırmıştır, bundan kolay ne var - adacayi

  yapıldıysa da belediyenin adamları yapmıştır. gezi'de de tiyatro oynandı, "eylemci" kılığında katiller soktular sahneye. bu taktiği iyice benimsediler artık. "bu zor karar"mış, mendilleri hazırlayın, drama filmi izliyoruz...

  Kafam karıştı - malicious

  Bunlar hangi seferler acaba? Okulun kapısına yüzlerce polisi taşıyanlar mı yoksa bir o kadar özel güvenliği taşıyanlar mı? Arkadaş, bi de şu helikopter seferlerini kaldırsalar ya, gece gündüz kafamız şişiyor. Bi de sopalı belediye fedaisi servisleri var. Onları da azıcık azaltsınlar. Yepyeni yolumuzda geçecek yer yok arkadaş!

  Belediye Otobüsleri - Turkuvaz

  Melih şaşkını gençlik düşmanı. Gençlik yeşile ve Ankara'nın güzelleşmesine katkıd bulunmak istiyor. Yıllar once dikilmiş ağaçları korumak istiyor Melih'te kesmek. Yol yapacakmış, tolu taşımayı özendir. Gidin New York Metrosunu görün yerin altından nereler gidiyor. Ama herşeyi bilen "yarı cahil" refleksi var bunlarda. dinlemezler çünkü onlar için herkes düşman. Otobüsleri de kaldırmak çağdaş ve uygar bir yaklaşım değil. Belediye'nin görevinin herkoşulda hizmetleri sürdürmek ve bu tip olaylardan bağımsız hareket etmek olduğunu böyle bir insanın kavrayabilmesini beklemek abesle iştigal.

  Dogru karar - Ayse Sule

  Yol ve belediye protestosuyla gundeme gelen devrimci genclerimizin yoldan gecen belediye otobuslerini tenezzul edip kullanmalari zaten basli basina bir tutarsizlik olurdu. Simdi artik kah yuruyerek kah Tarzan misali daldan dala atlayarak devam etsinler direnislerine.

  şaşırmadım - bencizdim

  Ne zaman ODTÜ'de belediye ile ilgili bir protesto olsa ardından otobüs seferleri aksar veya bir süre yıkık dökük kırmızı belediye otobüsleri gönderilir. Seferlerin iptal olmasına şaşırmadım, çünkü seferde olması gereken onlarca otobüs eylem alanına çevik kuvvet sevketmekle meşgul. Ne de olsa o polislerin oraya gitmesi, uzak semtlerden ulaşımını bu servislerle yapmak durumunda olan insanların işinden gücünden olmasından daha önemli..

  KISASA KISAS MİSALİ - pispor

  sen yolu engellersen bende ulaşımını;belediyenin düştüğü durum çok acıklı