Odun kırdığı balta, kafasına saplandı!

Odun kırdığı balta, kafasına saplandı!
Odun kırdığı balta, kafasına saplandı!
Van'da, odun kırdığı esnada sapı kırılan baltanın kafasına saplanması sonucu yaralanan kişi, tedavi altına alındı...

Van 'da, odun kırdığı esnada sapı kırılan baltanın kafasına saplanması sonucu yaralanan kişi, tedavi altına alındı.

BALTAYI KENDİ İMKANLARIYLA ÇIKARDI

Alınan bilgiye göre, Vali Mithat Bey Mahallesi'nde yaşayan Kenan İşler, kış hazırlığı için bahçede odun kırdığı sırada elindeki baltanın sapı kırıldı. Bir anda havalanan balta, İşler'in kafasına isabet etti. Alın kısmına saplanan baltayı kendi imkanlarıyla çıkaran İşler, daha sonra komşularının yardımıyla hastaneye kaldırıldı.

Yapılan tedavinin ardından hastaneden taburcu edilen İşler, yaptığı açıklamada, odun kırdığı sırada sapı kırılan baltanın keskin kısmının alnına saplandığını belirterek, "Baltayı kafamdan elimle çıkardıktan sonra eşime haber verdim. Ancak tüm müdahaleye rağmen kanamayı durduramadık. Komşularımın yardımıyla hastaneye getirildim. Yapılan tedavinin ardından bir süre gözetim altında tutulduktan sonra taburcu edildim" dedi.

İşler'in tedavisini yapan doktor Umut Dağdoğan ise baltanın beyinle temasının olmamasının hasta açısından büyük şans olduğunu bildirerek, "Kafatasında oluşan hasar, beyne ya da göze daha yakın bölgede meydana gelseydi kalıcı bir hasara yol açabilir ve hayati tehlike riski oluşturabilirdi. Hastamız olayı ucuz atlatmış" diye konuştu. (AA)


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  haber

  ,

  Doktor

  ,

  Ucuz

  ,

  kış

  ,

  şans