Öfkeli bacanak iki çocukla babalarını tüfekle öldürdü

Öfkeli bacanak iki çocukla babalarını tüfekle öldürdü
Öfkeli bacanak iki çocukla babalarını tüfekle öldürdü

Bağcılar?daki pompalı tüfek dehşetinde Ahmet Çelik ile 16 ve 11 yaşındaki iki kızı öldürüldü. Saldırgan, Çelik?in iki çocuğunu da yaraladı. FOTOĞRAF: ALPTEKİN iHLAN / AA

İSTANBUL - Boşanmasından bacanağını sorumlu tutan saldırgan, baba ile iki kızını pompalı tüfekle vurarak öldürdü, ailenin iki çocuğu ile sokaktaki bir kişiyi de yaraladı.
Bağcılar Güneşli Evren Mahallesi İstiklal Caddesi 7. Sokak’taki apartmanın bodrum katında yaşayan Çelik ailesi, önceki gece evlerinde silahlı bir kişinin saldırısına uğradı. 45 yaşındaki baba Ahmet Çelik ile kızları 16 yaşındaki Berivan ve 11 yaşındaki Fatma Çelik, saldırganın pompalı tüfekle açtığı ateş sonucu olay yerinde hayatını kaybetti. Saldırgan, Çelik ailesinin diğer çocukları 18 yaşındaki Fulya ve 11 yaşındaki Süleyman ile evden çıktıktan sonra sokakta karşılaştığı 37 yaşındaki Aslan Yıldız’ı  da pompalı tüfekle yaraladı. Yaralı iki kardeş ve Aslan Yıldız, Bağcılar Devlet Hastanesi ile Bakırköy Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı.
Cumhuriyet savcısı ve polis ekipleri, olay yerinde incelemelerde bulunurken, cinayeti duyarak eve gelen Çelik ailesinin yakınları sinir krizi geçirdi. Olayın ardından bir minibüse binerek kaçan saldırganın, Ahmet Çelik’in bacanağı M.Ş.B. olduğu belirtildi.
Zanlının, karısından ayrılmasından Ahmet Çelik ve eşini sorumlu tuttuğu ve kanlı saldırıyı da bu nedenle gerçekleştirdiği öne sürüldü. (aa)