Öfkeli eş dehşeti! O kaçıyor, ölüm kovalıyor

İki yıl önce tecavüzcüsüyle evlendirilen 19 yaşındaki Merve, dayak yediği için boşanmak isteyince eşi, kendisini ve annesini bıçakladı, kardeşini silahla yaraladı, babasını öldürdü. Merve'nin tek umudu devlet.
Haber: FATİH KARAÇALI / Arşivi

ADANA - Kadınlara yönelik şiddetin, aileyi de kapsayan bir örneği Adana'da yaşanıyor. İddialara göre 24 yaşındaki Aker M., tecavüz ettikten sonra evlendiği ve sürekli dövdüğü 19 yaşındaki eşi Merve M.'nin boşanma davası açması üzerine altı gün önce tartıştığı kayınpederi 57 yaşındaki Hasan Davut İnancı'yı öldürdü. Eşini de telefonla arayarak, "Bütün sevdiklerini gözlerinin önünde öldüreceğim, en son da seni" diye tehdit etti. Cuma günü korunma isteğiyle savcılığa başvuran Merve M., polise "Ne olur bizi koruyun, bu adamdan kurtarın" diye sesleniyor.
Toros Mahallesi'nde oturan İnancı ailesinin kızı Merve, iki yıl önce Aker M. tarafından kaçırıldı. Tecavüze uğrayan genç kızın ailesinin şikâyeti üzerine, zanlı tutuklandı. Adana 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'zorla ırza geçmek' suçundan en az yedi yıl hapis cezası isteğiyle yargılanan sanık, evlenmek şartıyla tahliye edildi. Mahkeme heyeti, evlenen sanığa ceza vermeyip, dava dosyasını tecil ederken kendisine beş yıl içinde boşanırsa, yargılamanın devam edip cezalandırılacağı bildirildi.
Rüzgâr adlı bir erkek çocukları dünyaya gelen çift, evlendikleri günden itibaren geçimsizlik yaşadı. İddiaya göre işsiz koca eşini her gün dövdü. Hamileyken bile dayağın sürdüğünü söyleyen genç kadın, mayıs ayında bir yaşındaki oğlunu da alarak baba evine gitti.
Aker M., bunun üzerine sürekli telefon açıp, kimi zaman da yanlarına giderek eşinden eve dönmesini istedi, eşi ve ailesini tehdit etmeye başladı. Aker M., aynı ay konuşmak için gittiği evde çıkan tartışmada eşini ve kayınvalidesini bıçakla yaraladı, kayınpederini de dövdü.
Mahkemeye başvurup şikâyetçi olan kadın, eşinden boşanmak için de dava açtı. Tebligatla boşanma davasını öğrenen koca tehditlerini sıklaştırdı, bununla da yetinmeyip, 8 Haziran'da kayınbiraderi Serdar İnancı'yı silahla yaraladı.
Namaz çıkışı cinayet
Eşi ve ailesinin kararlı tumunu sürdürmesine sinirlenen Aker M., geçen salı günü kayınpederi Davut İnancı ile tekrar konuşmak istedi. Teravih namazı için Mesut Arı Camii'ne giden Davut İnancı, cami çıkışında silahlı saldırıyla yaşamını yitirdi. Görgü tanıklarının verdiği eşkale göre saldırganın, yine İnancı ailesine silahlı saldırı nedeniyle 'adam yaralama'dan aranan Aker M. olduğu belirlendi.
Cinayetin ardından eşini sürekli arayan koca, ölüm listesine tüm ailesini ve sevdiği insanları aldığını, bu acıları tattırdıktan sonra da en son onu öldüreceğini söyledi. Cuma günü cumhuriyet savcılığına başvurup polis koruması istedi. Savcılık da talebi Emniyet'e iletti. Merve M. şimdi polisten yardım istiyor:
"İki yıl önce zorla kaçırdı, tecavüz etti. Şikâyetimiz üzerine tutuklanmıştı. Onun ailesinin tehdidiyle evlenmeye razı olduk. Ama işsiz gezdiği yetmiyormuş gibi, sürekli dövüyordu, hamileyken bile dövdü. Ayrılmak istediğimde öldürmekle tehdit edip, aileme zarar vereceğini söyledi. Ama dayanamadım. Ayrılmak isteyince annemi, beni bıçakladı, babamı dövdü. Boşanma davası açınca ağabeyimi tabancayla yaraladı. Davadan vazgeçmeyince babamı öldürdü. Şimdi de 'bütün sevdiklerini gözlerinin önünde öldüreceğim, en son da seni öldüreceğim' diyor. Ne olur bizi koruyun, bu adamdan kurtarın."


    http://www.radikal.com.tr/7610887610880

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.