'Oğlum bak git'in boğasını Egemen Bağış almış

'Oğlum bak git'in boğasını Egemen Bağış almış
'Oğlum bak git'in boğasını Egemen Bağış almış
İnternette fenomen olan 'oğlum bak git' videosundaki temizlik işçisinin 'oğlum' isimli boğasını Bakan Egemen Bağış'ın aldığı ortaya çıktı

GÖLCÜK – Gölcük’te tartıştığı bir çocuğu ‘oğlum bak git diye uyardıktan sonra süpürge sapıyla döven temizlik işçisi Selçuk Kahraman'ın televizyonlara da çıkan boğası ‘oğlum’u AB Bakanı Egemen Bağış ’a sattığı ortaya çıktı.

Selçuk Kahraman, boğayı satın almak için Egemen Bağış adına başka birisinin aradığını, inanmadığı için de sonra Egemen Bağış'ın kendisinin arayıp konuştuğunu söyledi. Selçuk Kahraman, boğayı bayramdan iki gün önce gelip teslim aldıklarını belirtti.

Selçuk Kahraman cins ve emsallerine oranla ağır ve gösterişli olan, ağırlığı da 800 kilo civarında olan boğayı kaç liraya sattığını söylemedi.

Bakan Bağış, ‘oğlum bak git’ sözü fenomen olduktan sonra katıldığı bazı AB toplantılarında kendisini sinirlendiren delegelere bu sözle yanıt vermişti. “Değerlerimize ve inancımıza hakaret eden ırkçı ve faşist bir Hollandalı Avrupa Parlamentosu üyesine karşı o cevabı vermeme ilham kaynağı oldu” dediği ‘oğlum bak git’ için Selçuk Kahraman'ın küçük çocuğu darp suçundan aldığı 740 lirayı da ödeyeceğini açıklamıştı. (dha)