'Oğlum İsmail, yine rahat durmuyorsun'

'Oğlum İsmail, yine rahat durmuyorsun'
'Oğlum İsmail, yine rahat durmuyorsun'
Radikal muhabiri İsmail Saymaz'a Eskişehir Valisi Tuna'nın resmi adresinden "Oğlum İsmail..." diye başlayan e-posta gönderildi.

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz Davası’nın il dışında görülmesi yönünde görüş belirtmesini haberleştiren muhabirimiz İsmail Saymaz’a bir e-posta gönderdi. Vali Tuna, e-mailde “Siz zaten hem savcı, hem hakim, hem avukatsınız” dediği Saymaz’ı sert ifadelerle itham etti.
E-mailde, “Yine rahat durmuyorsun” diyen Vali Tuna, CNN Türk haber bülteninde Nevşin Mengü’ye konuşurken göstericiler için sarf ettiği “Birbirlerini dövdüler” ifadesinin, Saymaz tarafından çarpıtıldığını iddia ederek “Müebbet bile sizi kesmez. Bir daha aynı şekilde yorum yaparak bu konuyu işlersen sen adi ve şerefsizsin. Yerin altı da var unutma, eninde sonunda orada görüşeceğiz” diye yazdı.
Eskişehir Valisi Azim Tuna’nın dün saat 03.56’da ‘g.azim.tuna@icisleri.gov.tr’ şeklindeki e-posta adresinden, Saymaz’a e-mail yolladı. Radikal, Tataristan’da resmi ziyarette bulunan Vali Tuna’nın korumasına ulaşarak e-mailin Tuna tarafından gönderilip gönderilmediğini sordu. Tuna, koruması aracılığıyla, e-maili kendisinin gönderdiğini bildirdi. 

‘Yerin altı da var, unutma’

Vali Azim Tuna’nın İsmail Saymaz’a gönderdiği e-mail şöyle:
“Oğlum İsmail, yine rahat durmuyorsun. Benim Ali İsmail ile ilgili söylemediğim bir sözü tekrar ısıtıp veriyorsun ki sana özel olarak telefonda bunu izah ettiğim halde her fırsatta alçaklıkla bunu tekrar ediyorsun. Failler belirlendi, tutuklandı, yargılanıyor. Bunlardan pek memnun olmadın herhalde. Sana malzeme kalmadı derken mahkeme bize bir soru soruyor. Biz de savcılık da kamu düzenini düşünerek yüzbinlerce insanın yaşadığı bu şehirde olay çıkmasın diye görüşümüzü yazıyoruz. Bunlar her nasılsa yandaş avukatlarınız tarafından herhalde anında sizlere servis ediliyor. Kuşlar söyledi deme sakın inanmam! Neyse hiç önemli değil. Zaten biz ne dersek diyelim siz vermek istediğinizi veriyorsunuz. Siz bizim Ali İsmail için çok üzüldüğümüze de inanmazsınız. Demokratik tepkiye eyvallah ama amaçları kaos çıkarmak olanların fırsat beklediği bir ortamda bu davanın başka yerde görülmesini istemek Eskişehir’e ve halkın yararına bir şey yapmak demektir. Tabii ki takdir yargının. Diğer konulara girmiyorum çünkü yargılama devam ediyor. Ama siz zaten hem savcı, hem hakim, hem avukatsınız. Müebbet bile sizi kesmez. Bir daha aynı şekilde yorum yaparak bu konuyu işlersen sen adi ve şerefsizsin. Yerin altı da var unutma, eninde sonunda orada görüşeceğiz.”

‘Ben atmadım ama içeriğine katılıyorum’
Haberin www.radikal.com.tr’de yayınlanması üzerine Hürriyet gazetesi, Vali Tuna’ya ulaştı. Tuna, Hürriyet’in sorusu üzerine, “Mail adresi bana ait. Ancak maili ben yazmadım” dedi.
Vali Tuna, Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’a yaptığı açıklamada “Gönderilen mail adresi bana ait. Ancak o maili bizzat ben yazmadım. Mailde yazılanların bir bölümüne katılıyorum. Doğru ifadeler. Söz konusu muhabir sürekli bir şeyleri çarpıtarak yanlış yönlendirmeler yapıyordu. Mail üzerinde de aynı şeyi yapmış. Dediğim gibi maili ben yazmadım. Yurt dışındayım. Eskişehir’e döndükten sonra inceleteceğim” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/115366911536696

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  oğlum ismail... - donquihote

  sayın olmayan vali sen gazeteciye oğlum ismail diyorsun ama Ali İsmailin babası artık asla oğluna öz oğluna böyle seslenemeyecek. az bi insan yanın varsa gazeteci ismail oğlundan özür dile ve ait olmadığın koltuğu terk et lütfen. :)

  alenen tehdit - genco940

  öncelikle gazeteci senin babanın oğlu değil, senin yer altınla bağlantın varsa, onunda yer üstü ile bağlantısı var, vazifesi halka olayları doğru bir şekilde ulaştırmak için çalışan bir gazeteciyi senin işine gelmiyor diye aşağılamaya hiç hakkın olmadığı gibi seni oraya atayanın da hakkı olamaz, ona buna güvenerek ulu orta tehditlere bu milletin karnı tok. Durum böyle iken mesajın yayınlanır yayınlanmaz derhal istifa etmemenin sende bir eksiklik olduğu muhakkak, alenen tehdidin öyle ikinci bir mesajla serzenişte bulunduk uydurması ile geçiştirilmesi o kadar kolay olmasa gerek. Bir değil iki değil nedir zorun anlamakta mümkün değil, gözle görüneni hala inkar etmekle eline ne geçer bilinmez ama bence hiç vakit kaybetmeden istifa edip, derdini savcıya anlatsan iyi olur. Yoksa olayların tertipleyen durumundan seni hiç kimse kurtaramaz.

  Büyük bir yalan söylersen ve bunu devamlı tekrar edersen diye başlar GOEBBELS - powerpoint

  If you tell a lie big enough and keep repeating it People will eventually come to believe it. Bu sözler Hitlerin propaganda bakanı Joseph Goebbels e ait. Büyük bir yalan söylersen ve bunu devamlı tekrar edersen, insanlar sonunda bu yalana inanır diyor. Vali 'Oğlum İsmail, yine rahat durmuyorsun' sözlerini devamlı tekrarlıyor ve Gönderilen mail adresi bana ait. Ancak o maili bizzat ben yazmadım diyor. Tabii bu sözlere halkın inanması için daha fazla tekrar etmesi gerekiyor. Demek ki Vali nin Bilgisayarı yol geçen hanı herkes kullanabiliyor.

  Demokrasi Paketi ve Uygulama - ömernaci

  Dünkü köşesinde Sayın Cüneyt Özdemir İstanbul'un kuzey ormanlarındaki ağaç kıyımını görüntülemek için helikopterle bölge üzerinde uçmak istediğini, ancak müsaade alamadığını yazmıştı. bugün de Sayın Eskişehir valisi Görevini yapmaya çalışan bir gazeteciyi, İsmail Saymaz'ı alenen tehdit ediyor. Yani bir sayın valimiz gazeteciyi engellerken, bir diğeri daha ileri bir adım atarak (İleri Demokrasi gereği bu olsa gerek) tehdit ediyor. Türkiye de demokrasi paketinin nasıl uygulanacağına dair başka söze gerek var mı? Rahmetli babamın bir hikayesi vardı. Bilen bilir, sonu şöyle biterdi "... Hal böyleyse, ört ki öleyim!) Saygılarımla

  Komplo - aganta burina

  Yine komplo yani, vallahi bıktık sıkıldık.

  Köylü kurnazlığı... - hakan ipek

  Yazılanların bir bölümüne katılıyormuş...Tabi tepkiler artarsa bir bölümüne katıldığı mailini ben yazmadım diye inkar edecek..eleştiriler hangi yönde yoğunlaşırsa ben onlara zaten katılmıyor idim diyecek her halde...Kurnaz olmaya kurnaz.Ama vali kurnazlığı değil köylü kurnazlığı bu...