Oğlumu kurtardım kızıma ulaşamadım

Oğlumu kurtardım kızıma ulaşamadım
Oğlumu kurtardım kızıma ulaşamadım
Sevgililer Günü için tatili kısa kesen aile, sele kapıldı. Ailenin 3.5 yaşındaki kızı kabaran derede kayboldu.

Antalya’da 4 kişilik ailenin içinde bulunduğu otomobil, önceki akşam Sarısu Deresi’nin sel sularına kapıldı. 24 yaşındaki anne Filiz, 34 yaşındaki baba Sinan ve oğulları 2 yaşındaki Ali Atlas Reyhaniye, taksiciler ve polis tarafından kurtarılıp hastaneye kaldırıldı. 3.5 yaşındaki Emine Irmak Reyhaniye ise kayboldu.
Gece ara verilen arama çalışmaları dün sabah yeniden başladı. Sürüklenen otomobil kızın kaybolduğu yerden 150 metre aşağıda dere içerisinde bulundu, ancak içinden Emine Irmak Reyhaniye çıkmadı.
Bir turizm firmasında çalışan Sinan Reyhaniye’nin eşi ve 2 çocuğunu tatil için Hatay’a gönderdiği, Filiz Reyhaniye’nin Sevgililer Günü’nde sürpriz yapmak için erken döndüğü, terminalden ailesini alan Sinan Reyhaniye’nin Konyaaltı’ndaki evlerine giderken sele kapıldığı anlaşıldı.

Kuvvetli yağış ve kar geliyor
Emine Irmak’ın kaybolduğu gece, Antalya’nın yükseklerinde 4 saatte metrekareye 108 kg yağış düştü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Marmara’nın doğusu ile Muğla, Antalya’nın doğu çevreleri, Adana, Osmaniye, Hatay kıyıları, Tunceli, Bingöl, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde kuvvetli yağış, Doğu Karadeniz’in içi ile Doğu Anadolu ’nun kuzey ve doğusunda ise çığ uyarısı yaptı. İzmir’in Ödemiş ilçesindeki Bozdağ’da 13 Şubat’ta çığ altında kalan Ege Üniversitesi Dağcılık Kulübü üyesi Erdem Tapul’u arama çalışmalarına da devam ediliyor.

Batan otomobilde cep telefonuyla yardım istediler


Sinan Reyhaniye: Oturduğum siteye yaklaştım. Önümde bir araba vardı. Bir anda ışığı kesildi. O sırada benim araba dönmeye başladı. Nehir yatağına sürükleniyorduk, kontak kapandı. Kapıyı açmaya çalıştım açılmadı. Çocukları çıkarmak için arka kapıya yöneldim, onu da açamadım. Arka camı kırmak istedim, olmadı. Cep telefonuyla yardım istedim. Otomobil tamamen suya gömüldükten sonra arka sol kapı açıldı. O kapıdan çıktım yukarıya, sonra geri daldım hava aldıktan sonra. Oğlumu bulup çıkardım, kızıma ulaşamadım. Polisler çok kısa sürede geldi. Zaten eşimi de yunus polislerden biri kıyıya çıkardı. Zaten kıyı diye bir şey yok. Birini bir arkadaşa verdim. Öbürü de sağ olsun canı pahasına atladı eşimi kurtardı. Sonra beni aldılar. Ama ne kadar çırpındıysak kızımı bulamadık.