Oğlunu andığı için dava açılan anne beraat etti

30 yıl önce öldürülen ODTÜ öğrencisi Ertuğrul Karakaya'yı mezarı başında anan 73 yaşındaki annesi Ayşe Karakaya ile törene katıldıkları iddia edilen 19 kişi, 'suçu ve suçluyu övmek'ten beraat etti.

MANİSA - 30 yıl önce öldürülen ODTÜ öğrencisi Ertuğrul Karakaya'yı mezarı başında anan 73 yaşındaki annesi Ayşe Karakaya ile törene katıldıkları iddia edilen 19 kişi, 'suçu ve suçluyu övmek'ten beraat etti.
Manisa'nın Salihli ilçesi 1. Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, Ankara 1. Ceza Mahkemesi'nden istenen belgelerin gelmemesi ve tanık polislerin huzurda dinlenmemesi nedeniyle sanıkların beraatına karar verdi. Ancak anne Ayşe Karakaya beraat kararına sevinemedi: "Bir yıldır mahkeme kapılarında sürünmekten dolayı çok üzgünüm. Ağlaya ağlaya gözpınarlarım kurudu" dedi. Ayşe Karakaya, ODTÜ'de çıkan olaylarda öldürülen oğlu Ertuğrul Karakaya'nın mezarı başında düzenlenen anmada, "Oğlumun suçu neydi" diye ağıt yakmıştı. Bir süre sonra iki yıl hapis istemiyle dava açılmıştı. Dava açılan kişiler arasında Karakaya'nın annesinin yanı sıra yeğeni ve kardeşi de vardı.