Oğluyla birlikte 3 aydır bankta yaşıyor

Oğluyla birlikte 3 aydır bankta yaşıyor
Oğluyla birlikte 3 aydır bankta yaşıyor
İzmir'de, bir hastanenin acil servisi girişindeki banklarda 3 aydan bu yana oğluyla birlikte yaşayan görme engelli 60 yaşındaki Hayriye Çelik yardım bekliyor.

İZMİR - İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisi girişindeki bir bankta üç aydır bir dram yaşanıyor.

Olay görme engelli Hayriye Çelik’in, eşinin ölümü üzerine ilk evliliğinden olan oğlu Galip Bahadır'ın evine yerleşmesiyle başladı. Yaklaşık 2 yıl burada kalan Çelik, Bahadır'ın birlikte yaşadığı kadının başka bir kente taşınması üzerine, kendi başlarına kirayı ödeyemedikleri için oğlu ile sokakta kaldı.

Garson olan ve uzun süreden bu yana iş bulamadığını belirten oğlu Galip Bahadır ile sokakta yaşamaya başlayan Çelik, çareyi geceleri geçirmek için Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisi girişine sığınmakta buldu.

3 ayda bir aldığı 1200 TL engelli maaşı ve hastaneye gelenlerin yardımı sayesinde hayata tutunmaya çalışan Hayriye Çelik, 3 aydan bu yana hastanenin banklarını kendine 'Ev' edindi. İş bulamayan oğlunu yalnız bırakıp, huzur evinde de kalmak istemediği için banklarda yaşadığını söyleyen Çelik, şöyle dedi:

Maaşımla bir ev tutup eşya alamam. Banklarda yaşıyoruz. Bir de kızım var İstanbul 'da yaşıyor. Eski eşim ve akrabalarım, kimse beni istemiyor. Oğlumu da bırakamıyorum. Yardımseverlerden tek isteğim barınabileceğim bir ev. Başkaca bir maddi beklentim yok. Çok çaresizim.

DHA - Kadir ÖZEN


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  İzmir

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  engelli