Oğluyla birlikte 3 aydır bankta yaşıyor

Oğluyla birlikte 3 aydır bankta yaşıyor
Oğluyla birlikte 3 aydır bankta yaşıyor
İzmir'de, bir hastanenin acil servisi girişindeki banklarda 3 aydan bu yana oğluyla birlikte yaşayan görme engelli 60 yaşındaki Hayriye Çelik yardım bekliyor.

İZMİR - İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisi girişindeki bir bankta üç aydır bir dram yaşanıyor.

Olay görme engelli Hayriye Çelik’in, eşinin ölümü üzerine ilk evliliğinden olan oğlu Galip Bahadır'ın evine yerleşmesiyle başladı. Yaklaşık 2 yıl burada kalan Çelik, Bahadır'ın birlikte yaşadığı kadının başka bir kente taşınması üzerine, kendi başlarına kirayı ödeyemedikleri için oğlu ile sokakta kaldı.

Garson olan ve uzun süreden bu yana iş bulamadığını belirten oğlu Galip Bahadır ile sokakta yaşamaya başlayan Çelik, çareyi geceleri geçirmek için Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisi girişine sığınmakta buldu.

3 ayda bir aldığı 1200 TL engelli maaşı ve hastaneye gelenlerin yardımı sayesinde hayata tutunmaya çalışan Hayriye Çelik, 3 aydan bu yana hastanenin banklarını kendine 'Ev' edindi. İş bulamayan oğlunu yalnız bırakıp, huzur evinde de kalmak istemediği için banklarda yaşadığını söyleyen Çelik, şöyle dedi:

Maaşımla bir ev tutup eşya alamam. Banklarda yaşıyoruz. Bir de kızım var İstanbul 'da yaşıyor. Eski eşim ve akrabalarım, kimse beni istemiyor. Oğlumu da bırakamıyorum. Yardımseverlerden tek isteğim barınabileceğim bir ev. Başkaca bir maddi beklentim yok. Çok çaresizim.

DHA - Kadir ÖZEN


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  İzmir

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  engelli

  http://www.radikal.com.tr/113878511387851

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  mesele - paslıeyfel

  mesele iki ağaç değil mesele insan. ezilenlerin tek çaresi bir habere konu olmak. bir objektif bir kamera. sistemin suyu ısınıyor. eski nesil belki hala başka bir partinin dertlerine deva olacağını umut ediyor, belki parti toplantılarında canhıraş iktidar olmak için çalışıyor. belki bu son olaylar salyalarını akıtıyor kalpleri kuş gibi atıyordur iktidar olma hevesiyle. bundan sonra insanlar 803,68 lira ile, "kabak sahiplerine" ucuz işgücü olmayı bir kere daha düşünecekler. bundan sonra insanlar, kalabalık hastahanelerde saatlerce kuyruk bekleyip ortalama 3 dakikada muayene olurken, bir yerlerde 5 yıldızlı otel hizmeti veren hastahanelerin onların da hakkı olduğunu düşünmeye başlayacak. evet belki önce onlar adına birileri düşünecek birileri onlar adına dökülecek ama bir sonraki aşamada ezilenler, mazlumlar, kimsesizler; yüksek faizli kredilerle aldıkları iki odalı evlerinden, bodrum katlarında ışık görmeyen rutubetli ve küflü odalarından, şehir dışına itilmiş gettolarından, 803,68 liraya çalıştıkları tezgahların arkasından, hergün sıkıştıkları belediye otobüslerine dolup dolup meydanlara akacaklar. onları ezen, onları sömüren, onları görmeyen görmek istemeyen bütün güçleri tabanları delik ve 4 pençeli kunduralarıyla ezecekler. işte o zaman bir daha kimse oğlu ile birlikte 3 ay bankta tek başına yaşamak zorunda kalmayacak.