Öğrenci evinde kalanlar karakolluk oldu!

Öğrenci evinde kalanlar karakolluk oldu!
Öğrenci evinde kalanlar karakolluk oldu!
Aydın'da aynı evde kalan üniversite öğrencisi 3 genç kız komşularıyla karakolluk oldu. Öğrenciler tehdit edildikleri, komşular da gürültüden rahatsız oldukları iddialarıyla birbirlerinden şikayetçi oldu.
AYDIN - Adnan Menderes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi üçüncü sınıf öğrencisi Zeynep Çelik (22), ikinci sınıf öğrencisi Başakcan Kaya (21) ve Felsefe Bölümü dördüncü sınıf öğrencisi Hatun Er (22) geçen nisan ayında ev tutarak birlikte kalmaya başladı. Bazı komşuların son zamanlarda sürekli şikayet ettikleri öğrenciler, taşınmak için başka bir ev buldu. Erkek arkadaşları Ethem Uzer’den yardım isteyen öğrenciler, arkadaşları eve koli getirince komşuları Ramazan Cengiz ve eşi Filiz Cengiz tarafından gürültü yaptıkları gerekçesiyle uyarıldı.

SON BİR AYDIR ÜZERİMİZDEKİ BASKI ARTTI

Öğrenci evlerinin gündeme gelmesinin ardından bazı komşularla sıkıntı yaşamaya başladıklarını söyleyen Zeynep Çelik, "Apartmandan taşınmaya karar verdik. Vizelerin olduğu hafta vaktimiz ev arayarak geçti. Kontratımız devam etmesine rağmen iki gün içerisinde yeni bulduğumuz eve taşınma hazırlığına başladık. Bir erkek arkadaşımız bize yardım etmek için koli getirdi. Ancak komşularımız üzerimize saldırıp bizi tehdit etti" diye konuştu. Efeler Polis Merkezi’ne gelen öğrenciler tehdit edildikleri iddiasıyla, komşuları ise gürültü yaptıkları gerekçesiyle birbirlerinden şikayetçi oldu. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116304111630416

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Öğrenci Olmak ve Vatan Paylaşmak. - Clear

  Yaa,ne demezsin? Öğrencilik de zat-ı alilerinizin(!) tapusu altına girmiş(!).Biz hiç öğrenci olmamışız(!),tabi ya,tıp fakültesini,damdan devşirir gibi ya da sizin söylediğiniz gibi camilerde çalışarak ve staj yaparak bitirdik(!).Aynı kafa,aynı zeka işte,daha ne beklenir? Yurtta da kaldık,evde de,her ikisi de erkek öğrencilere aitti.Kız öğrenciler de aynı şekilde kız yurtlarında ve kızlarla ortak evlerde okudular.Hiç kimse hiçbir eksiklik hissetmeden zira akılları derslerindeydi.Asıl -senin tabirinle- "aklı uçkurunda olanlar" sizlersiniz.Yağ gibi üste çıkmaya kalkışmayın,kendiniz gibilerden başkasına yutturamazsınız.DİĞER YORUMCUNUN "VATAN PAYLAŞMASI" na gelince,kendisi bilir,Halep oradaysa arşın burada,bu vatan benim ve bizim,tercih kedisinin,tutan yok! O bir zamanlar söylenen "Bilmemkimler bilmem nereye" sloganları artık çağdışı kaldı.Hep beraber uyum içinde yaşamak isteyen kalır,istemeyen özgürdür.Hiç kimseyi,zorla tutan yok!

  AKLI NEREDEYDI - Eskistanbul

  On senedir iktidarda olan bir hukumet, simdi mi aklina geldi kuyuya tas atmak.Yazik gunah degil mi bu gençere.Ne zaman ki basbakan bu sozleri sarfetti butun problemler fazlasi ile artti.Bugune kadar ne problemlerini duydunuz bu ogrencilerin.Tayyib efendi ellerini ogusturuyor.Ve maalesef CLEAR rumuzlu kafalar saniyor ki ogrenciler basbakan soyledigi andan itibaren beraber kaliyor ve herkesi rahatsiz ediyor,birde utanmadan particilik yapiyor,tipki fasistlik gibi...CLEAR efendi yillardan beri ogrenciler ev paylasiyor,kizli veya erkekli ama senin aklin uçkurundaysa seninle vatan bile paylasmak istemem...

  ////////// - Al Capone

  Artik Turkiye de ögrenci olmak Suç sayilacak - Gerçektn turkiye sizinle gurur duyuyor

  Clear - maximus12

  Eğer öğrenci olupta böyle düşünüyorsan ya öğrenci olmadın yada öğrenciliğinin çoğunu camide cumalara gitmekle harcadın.

  Üzerlerine Saldırıp Tehdit? - Clear

  Nasıl birileri,bir takım şeyleri "es" geçmek için,"hiç kimse böyle insanlık dışı bir şey yapamaz" laklaklarıyla asla inanmıyorsa,ben de bu düzmece güncel yalanlara inanmıyorum.Zira bizim milletin geleneksel davranışını bilmeyen yoktur.Askere ve öğrenciye,kol kanat gererler hatta onlara kendi yemeklerinden bile ikram ederler.Tabi gerçekten öğrencilik yapıp okumak isteyenlere...Yok sen kanunun sadece işine gelen "18 yaş reşit" kısmını diline dolayıp "istediğimi yaparım kim ne karışır" diye davranarak ve kanunların "kimse kimseyi rahatsız edemez" kısmını umursamayıp,etrafını hiçe sayıp ve rahatsız edersen,madalyonun öbür yüzünü görüverirsin.Sonra da güncel olayları alet edip,yavuz hırsızın ev sahibini bastırma taktiklerine başvurduğunda kimseye yutturamazsın.Hepimiz öğrenci olduk,hepimiz adam gibi okuyan öğrenci gördük.Tereciye tere satmayın.Hem Aydın bölgesinde belediyeleri kazanan CHP değil mi? Bu görüşte olanlarla ne akla hizmet çatışıyorsunuz? Demek ki onlar bile sizin davranışlarınızı tolere edemiyorlar.Eeee,demek ki kim olursa olsun,toplumun bir yapısı var.

  Milleti bir birine düşürmek... - kaşınan adam

  Koca Başbakan insanlara bir birlerini sevmeyi yada hoşgörü ile bakmayı önermesi gerekirken,ispiyonu tavsiye ederse olacağı budur.Yarın öbürgün bu yüzden cinayet işlenirse sorumluluğu Tayyip bey kabul edecekmi?