Öğrenci gezisinde kaza: Beş ölü

KONYA- Selçuk Üniversitesi öğrencilerini Isparta’ya geziye götüren minibüs, şarampole uçtu. Kazada dördü ünivesiteli beş kişi yaşamını yitirirken, yedi kişi de yaralandı.
Kaza, dün saat 16.30 sıralarında Beyşehir-Isparta Karayolu’nda meydana geldi. Üniversite öğrencilerini Isparta’ya geziye götüren Serdar Dörtkol yönetimindeki minibüs, aşırı hız ve dikkatsizlik sonucu kontrolden çıktı. Sürücünün direksiyon hâkimiyetini kaybettiği minibüs, önce sağındaki ağaçlara çarptı, ardından yaklaşık 2 metrelik şarampole yuvarlanarak devrildi.  Kazada üniversite öğrencileri Yalçın Yavuz, 19 yaşındaki Veli Tutar, 19 yaşındaki Emrullah Hıdıroğlu ve 20 yaşındaki Ahmet Yalçınkaya ile 38 yaşındaki Gökhan Ayalp hayatlarını kaybetti.
 Beyşehir Devlet Hastanesi’ne kaldırılan yaralılar Kamil Gökmen, Bilal Yalçın, Emrullah Çelik, Egemen Danış ve Musa Dankal tedavi altına alınırken, burada ilk müdahaleleri yapılan ve hayati tehlikeleri bulunan şoför Serdar Dörtkol ile üniversite öğrencisi Mustafa Çalgan, Konya Selçuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. (dha)