Öğrenci meclisi yaşken eğilir

TBMM'de gerçekleştirilecek Türkiye Öğrenci Meclisi'nde, Ankara'yı Kızılcahamam İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hamza Kaya Beşler temsil edecek. Beşler'in belirlediği Başkanlık Divanı'nda...

ANKARA - TBMM'de gerçekleştirilecek Türkiye Öğrenci Meclisi'nde, Ankara'yı Kızılcahamam İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hamza Kaya Beşler temsil edecek. Beşler'in belirlediği Başkanlık Divanı'nda tek bir kız öğrencinin bile olmamasını TBMM Başkanvekili Sadık Yakut "Keşke iki-üç kız öğrenci de olsaydı" diye eleştirdi.
TBMM Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol uyarınca, Ankara İl Öğrenci Meclisi Başkanı seçimi Atatürk Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi'nde gerçekleştirildi. İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı için 4 öğrenci, 6'şar kişiden oluşturdukları başkanlık divanı üye adaylarıyla seçime katıldı. Ankara'nın her ilçesinden, okullarda yapılan seçimler sonucunda delege olan toplam 69 öğrenci oy kullandı. Kızılcahamam İmam Hatip Lisesi'nden Hamza Kaya Beşler ve oluşturduğu Başkanlık Divanı üye adayları 23 oy aldı.


    http://www.radikal.com.tr/7655467655460

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.