Öğrenci servisi minibüse çarptı

Öğrenci servisi minibüse çarptı
Öğrenci servisi minibüse çarptı
Eskişehir'deki Fuat Köprülü Kavşağı'nda yaşanan kazada 3'ü öğrenci 9 kişi yaralandı.

ESKİŞEHİR - Eskişehir’de öğrenci servis minibüsü ile başka bir minibüsün çarpışması sonucu 3’ü öğrenci 9 kişi yaralandı.
Kaza Sazova Mahallesi Büyükşehir Belediyesi Bilim Sanat ve Kültür Parkı karşısındaki Fuat Köprülü Kavşağı’nda saat 08.00 sıralarında meydana geldi. TED Eskişehir Koleji’ne öğrenci götüren Cem Ünal (28) yönetimindeki 26 S 1685 plakalı minibüs, önüne çıkan Ali Asma (42) yönetimindeki 11 RA 382 plakalı minibüse ortadan çarptı.
Tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu meydana geldiği belirtilen kazada, öğrenci servis minibüsünün çarptığı minibüs yol ortasında devrilerek ters döndü. Minibüs şoförü Ali Asma, annesi Yaşariye Asma (73), kızları Fatma Asma (18) ve Sevgi Nur Asma (14) ile öğrenci servisinde bulunan öğretmenler Türkan Ünsal (46), Nurcan Güder (26) ile öğrenciler Yunus Efe Uğurlu (15), kardeşi Demiralp Uğurlu (12) ve Beren Altın (7) yaralandı.
Yaralı 9 kişi ambulanslara Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ), Yunus Emre Devlet ve Eskişehir Devlet hastanelerine kaldırıldı.
Kazada yara almadan kurtulan öğrenci servis minibüsü şoförü Cem Ünal ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. (Kemal ATLAN / DHA)