Öğrenci servisi takla attı: 11 yaralı

Öğrenci servisi takla attı: 11 yaralı
Öğrenci servisi takla attı: 11 yaralı
Gümüşhane'de öğrenci servis minibüsü kontrolden çıkarak takla attı. Kazada yaşları 6 ile 13 arasında değişen 11 öğrenci yaralandı.

GÜMÜŞHANE - Gümüşhane Devlet Hastanesi'nde müşahade altına alınan öğrencilerin sağlık durumlarının iyi olduğu ve araçta kemerleri bağlı olduğu için ciddi yaralanma meydana gelmediği belirtildi.
Torul ilçesi Bahçelik Köyü'nde taşımalı eğitim öğrencilerini sabah saatlerinde İnkılap Köyü Aktaş İlköğretim Okulu'na götüren 45 yaşındaki Abdulkadir Kılıç'ın kullandığı 29 M 1300 plakalı minibüs, Kalecik Köyü mevkiinde sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu takla attı. Takla atan araç yol kenarında dururken, kazada yaralanan Mehmet, Nazar, İbrahim, Nazire ve Muhammet Bayrak, Hüseyfe Mısır , Özgenaz, Alperen ve İbrahim Burak Tümer, İbrahim Öz ve Şule Kılıç Gümüşhane Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Kazanın nasıl olduğunu tam olarak hatırlayamadığını söyleyen araç sürücüsü Abdülkadir Kılıç, "Birden takla atarak sürüklendik. Çok şükür çocuklara birşey olmadı" dedi.
Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda da, Emniyet Müdürü Hüseyin Ümit Yüksel ile birlikte hastanede müşahede altına alınan öğrencileri ziyaret etti, sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Ciddi bir tehlikenin çok ucuz atlatıldığına belirten Mayda, öğrencilerin emniyet kemerini takmasının bir faciayı önlediğini söyledi. (Hayati YALÇIN/DHA)