Öğrenci yurduna 1000 polisle baskın

Öğrenci yurduna 1000 polisle baskın
Öğrenci yurduna 1000 polisle baskın
Muğla'da1800 erkek öğrencinin kaldığı YURTKUR'a bağlı yurtta 1000 polisle arama yapıldı.

MUĞLA - Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kötekli Mahallesi'ndeki YURTKUR'a ait 6 bloktan oluşan Prof. Dr. Ethem Ruhi Fığlalı Öğrenci Yurdu'nda arama yaptı. Bin 800 erkek öğrencinin barındığı yurtta yaklaşık 4 saat süren aramaya bin polisin katıldığı öğrenildi. Gözaltı işleminin yapılmadığı aramalarda ele geçirilen malzemelerle ilgili daha sonra açıklama yapılacağı bildirildi. Prof. Dr. Ethem Ruhi Fığlalı Öğrenci Yurdu'nda, 31 Mart tarihinde karşıt görüşlü iki grup arasında çıkan kavgaya güvenlik güçleri müdahale etmişti. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/1128344112834410

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AKP tarihi kesintisiz tasfiye tarihidir. - siradanbirinsan

  Istedikleri zaman siyasi muhaliflerine, muhalif hukukçulara, muhalif basin mensuplarina, muhalif sendika temsilcilerine, muhalif gençlige buyuk operasyonlar yapan iktidar sahipleri neden çok iyi tanidiklari, bildikleri asil suç orgutlerine dokunmazlar ? Uyusturucu ve silah kaçakçilarina, insan tacirlerine, vergi kaçakçilarina, sigortasiz ve guvencesiz insan çalistiranlara neden dokunmazlar ?

  ... - kaamos

  adamlar haklı. güvenliğe yatırılan para boşa gitmez. halk senden ne kadar nefret ederse etsin, sokaklara dökülürse dökülsün, güçlü bir polisin varsa vız gelir tırıs gider. o yüzden var gücünüzle polise yatırım yapın bakalım. gençleri tehdit olarak gören anlayışın sonu gelmiştir. bırak kendilerini, halkı bile gençlerine düşman eden bir anlayıştan bahsediyoruz. bu memleketin çivisi çıkmış. cahillerden alınan oylar eğitimli insanları köleleştirip cahil iş adamlarını efendileri yapmakta kullanılıyor. o yüzden demokrasi savunulacak bir sistem değil. çünkü nereden bakarsan bak bir ülkede cahil sayısı eğitimli sayısından her zaman fazla olacaktır. bu ülke hiçbir zaman aydın insanlar tarafından yönetilmez her zaman köylüler tarafından yönetilir.

  Korkunç - yenisehir

  Bu çok ama çok korkunç bir tablo! Söyleyecek söz bulamıyorum. Bu işin arkasında kim varsa hakkında soruşturma açılması gerekiyor. Öğrencinin üstüne polis salmanın vehametini, faydasızlığını ve mütemadiyen doğurduğu çok daha ağır sonuçları ne zaman anlayacaklar?!

  Gelin gercekleri konusalim - Wookiert

  1000 polis. arama marama, 4 saat orada, saati 12.5 lira olsa, 50 bin lira. yolu, suyu elektrigi, benzini de var. iki de o tutsun, 52 bin. yurda istenen fasilite yapilirdi o paraya. ondan sonra avrupa birligi gelismemizi istemiyor.

  Olmaz - fonksiyonel

  1960'lar, 1980'lerde askeriyeye ait olan baskı, sindirme, törpüleme vasıfları, Polise devredilmiş gibi görünüyor. Umarım, polis birilerinin arka bahçesi olmaz.

  1000 polisle "baskın"! - Sömsöm Yarim

  800 öğrenciye karşılık 1000 polis? Hadi onu geçtim, fotoğraftaki polisin tuttuğu AS-VAL silahı sadece özel tim ve özel kuvvetlerde kullanılan fabrika çıkışı susturuculu Rus yapımı özel bir silahtır. Yurt baskınınnda onu ne yapmışlar merak ettim.

  görünen o ki - thegitarist

  aramalar sadece yurtla sınırla kalmayacağa benziyor,bir genelge ile yoldan geçmekte olanlarda dahil aramaların ülke çapına yaygınlaştırılacağı yönünde,,artık çorap arası sigara saklama olayı bitti:)