Öğrenciler Çelik'i protesto etti

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ankara Üniversitesi'nde konuşmacı olduğu bir sempozyumda, öğrencilerin protestosuyla karşılaştı. Öğrenciler, "Çelik defol, üniversiteler bizimdir" sloganı attı.

ANKARA - Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ankara Üniversitesi'nde konuşmacı olduğu bir sempozyumda, öğrencilerin protestosuyla karşılaştı. Öğrenciler, "Çelik defol, üniversiteler bizimdir" sloganı attı.
Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları ve Uygulama Merkezi'nde dün düzenlenen 'Öğretmen Yetiştirmede Kalite Sorunları Sempozyumu'na, Bakan Çelik'in yanı sıra Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nusret Aras, çok sayıda eğitim fakültesi dekanı, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Öğretmenin bir ülkenin istikbalini belirlemesinin en önemli unsur olduğunu belirten Çelik konuşurken, bir grup öğrenci tarafından protesto edildi. 'F tipi üniversite istemiyoruz' yazılı dövizleri kaldırıp sloganlar atan grup, görevlilerce dışarı çıkarıldı. Öğrenciler çıkarıldıktan sonra Çelik, konuşmasına, "Son zamanlarda bu ve benzeri gösteriler alışık olduğumuz gösterilerdir. Biz yine de yapmamız gerekenleri yapacağız" diyerek devam etti.
Ancak yeniden salona giren grup, Çelik'in konuşmasını sloganlarla bölmeye devam etti. Salondakiler bunun üzerine eylemcileri alkışlarla protesto edince, öğrenciler dışarı çıktı. Protestocu öğrenciler, dışarıda çıkmasını bekledikleri Çelik makam aracına binerken de slogan atarak protestoya devam etti. Çelik de öğrencilere alkışla karşılık verdi.


    http://www.radikal.com.tr/7395537395530

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.