Öğrenciler harçlara karşı yürüdü

Öğrenciler harçlara karşı yürüdü
Öğrenciler harçlara karşı yürüdü
Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ) bir grup öğrenci, harçları protesto etmek için yürüdü. Grup adına konuşan Hilal Erkan, öğrencilerin müşteri olarak görüldüğünü belirterek, harçların kaldırılmasını istedi.

RADİKAL - Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi kantininde toplanan öğrenciler, 'Erteleme yetmez, harçlar kaldırılsın' yazılı pankartla rektörlük binasına kadar yürüdü.

"Müşteri değil öğrenciyiz" sloganları ve alkışlar eşliğinde süren gösteride, öğrenci grubu adına konuşan Hilal Erkan, eğitimin parasız olması gerektiğini belirterek harçların kaldırılması gerektiğini söyledi. Öğrencilerin adeta müşteri olarak görüldüğünü öne süren Erkan, "Öğrenciler başarıları üzerinden ders satın almak, uzattıkları her dönem için çok fazla miktarda para ödemek zorunda bırakılıyor. Öğrenciler tam anlamıyla müşteri olarak görülüyor. Gerici, piyasacı tahakküme karşı parasız-bilimsel eğitim ve kurumsal üniversite istiyoruz" dedi. Öğrenci grubu, açıklamanın ardından dağıldı.
DHA- Fatih TURAN