Öğrenciler koştu hakem sigara içti

Öğrenciler koştu hakem sigara içti
Öğrenciler koştu hakem sigara içti
Zonguldak'ta ilköğretim ve liseler arasında düzenlenen koşu yarışında görevli bir öğretmen ile bir hakem, sporcu gençlerin yanında sigara içti
SEÇKİN KIRARSLAN- SENA AYÇİÇEK

Zonguldak Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün, eski İl Müdürü Kemal Köksal anısına Fener Parkuru’nda düzenlediği ‘25’inci Kemal Köksal Yol Koşusu’nda 75 öğrenci 6 kategoride yarıştı.
Yarışlarda görevli atletizm hakemi Zekai Cengiz, koşuyu tamamlayarak görevli olduğu masaya gelen sporcuların önünde sigara içti. Müsabakada görevli Rüzgarlı Meşe İlköğretim Okulu sınıf öğretmeni Hatice Yıldırım da koşu öncesi ısınma hareketleri yapan öğrencilerin yanında sigara içti. Yıldırım’ın, sigara içerken öğrencilerle konuşması da dikkat çekti.


YIRTIK AYAKKABIYLA KOŞTU
Eğerci İlköğretim Okulu’ndan müsabakaya katılan 10 yaşındaki İzzet Körük ise spor ayakkabısı olmadığı için yırtık ayakkabısıyla koşuya katıldı. Küçük erkekler kategorisinde mücadele eden Körük, koşuda gerilerde kalarak dereceye giremedi. İzzet Körük, koşuyu tamamladıktan sonra bir köşede okul kıyafetlerini giyip aynı yırtık ayakkabısıyla okulunun yolunu tuttu. Yarışların sonunda, dereceye giren öğrencilere madalya verildi. (dha)