Öğrenciler, şehit polis hocalarına ağladı

Öğrenciler, şehit polis hocalarına ağladı
Öğrenciler, şehit polis hocalarına ağladı
Diyarbakır-Şanlıurfa yolunda dün meydana gelen trafik kazasında şehit olan polis memuru Ali Polat, düzenlenen törenin ardından memleketine gönderildi. Polat, görev yeri Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde yoksul çocuklara yönelik eğitim projelerinde eğitmen olarak görev yapıyordu. Cenaze töreninde öğrencileri ve Diyarbakırlı aileler de gözyaşı döktü.

SODES Projesi kapsamında Diyarbakır 'dan Gaziantep'e çim hokeyi müsabakasına katılmak üzere dün giden minibüsün buzlanma nedeniyle Şanlıurfa Hilvan ilçesi yakınlarında meydana gelen kazada şehit olan polis memuru Ali Polat'a görev yerinde tören düzenlendi.

Diyarbakır Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru evli 1 çocuk babası Ali Polat'ın özgeçmişinin okunması ardından cenazesi ambulanstan alınarak görev arkadaşlarının omuzunda katafalka bırakıldı. Cenazenin katafalka konulması ardından şehidin annesi Raife Polat, "Oğlum ben ölseydim. Sana hakkım helal olsun, sen beni hiç üzmedin, arkadaşların yoğun bakımda, bak arkadaşların, öğrencilerin buraya gelmişler senin için, kurban olurum sana" diyerek gözyaşı döktü. Şehidin babası Fevzi Polat ile kız kardeşi Ganime Polat da Şehit Ali Polat'ın tabutuna sarılıp gözyaşları döktü.

ÖĞRENCİLER, TABUT BAŞINDA AĞLADI
Şehit Polat'ın yakınlarını polis memurları teselli ederken, törene katılan şehit polis memurunun çim hokeyi öğrencileri ve aileleri de tabutuna sarılarak, "Hocam biz şimdi ne yapacağız?" diyerek gözyaşı döktü. Kazada kolu kırılan öğrenci Ali Şirin'in gözyaşları yürek dağladı. Şehit Polis memuru Polat'ın cenazesi kılınan cenaze namazının ardından görev arkadaşlarının omuzunda ambulansa konularak Gaziantep'e götürülmek üzere Diyarbakır Havaalanı'na gönderildi.

DHA - Canan ALTINTAŞ