Öğrenciler söyledi, imam yönetti

Başları türbanlı kız çocukları ve erkek akranları, önce bir 'imam'ın yönetiminde koro halinde ilahiler okudu. Çocuklar sonra tekbir getirerek ve dualar okuyarak 'dört başlı canavar'ı kovdu.
Haber: FERAH IŞIK / Arşivi

DENİZLİ - Başları türbanlı kız çocukları ve erkek akranları, önce bir 'imam'ın yönetiminde koro halinde ilahiler okudu. Çocuklar sonra tekbir getirerek ve dualar okuyarak 'dört başlı canavar'ı kovdu. Bu sahnenin yaşandığı yer Denizli, çocuklar Bereketli Beldesi İlköğretim Okulu'nun öğrencileri, etkinlik ise Denizli Müftülüğü ve AKP'li belediyenin 'Kutlu Doğum Günü' kutlaması.
Denizli İl Müftülüğü ile AKP'li belediyenin düzenlediği, belediye binası önünde açık havada yapılan Kutlu Doğum Haftası etkinliğini, Vali Yardımcıları Mustafa Güney ile Halil İbrahim Ertekin, Belediye Başkanvekili Osman Zolan ve Müftü Mehmet Köse de izledi.
Tekbirli savaş alkışlandı
Hazreti Muhammed'in doğumu nedeniyle yapılan etkinlikte, Bereketli Beldesi İlköğretim Okulu öğrencisi olan çocuklar, Bereketli Camii imamı Hasan Koç'un yönetiminde koro halinde ilahiler okudu. Korodaki kız öğrencilerin başlarını örttüğü dikkat çekti. Aynı öğrenciler, yine cami imamının yönetiminde 'Dört başlı canavar' adlı piyesi sahneledi. Oyunda kötülüğü temsil eden dört başlı canavarı tekbir getirerek ve dualar okuyarak öldüren öğrenciler, oyunun sonunda bol bol alkış topladı.
Okul adıyla anons
Koroyu ve piyesi yöneten Bereketli Camii imamı Hasan Koç, camiye Kuran kursu için gelen öğrencilerle 'Bereketli Sevgi' ve 'Barış İlahi' korosu kurduğunu, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir de piyes hazırladıklarını anlattı. Ancak kutlama programında, piyesi sahneleyecek çocuklar, 'Bereketli İlköğretim Okulu öğrencileri' olarak sunuldu. Önceki yıllardaki Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde böyle bir program sunulmadığı da belirtildi. Müftü Mehmet Köse, kutlamaların kadınlara, çocuklara ve erkeklere yönelik etkinliklerle bir hafta süreceğini söyledi.
Söz vali yardımcısında
Denizli Vali Yardımcısı Mustafa Güney ise Hazreti Muhammed'in yokluğunun 21'inci yüzyılda bile hissedildiğini belirterek, organizasyon yapan müftülüğe teşekkür etti. Güney, "Filistin ve Irak'ta akan kan durmalı. Dünya barış istiyor. Dünya, Hazreti Muhammed gibi bir lider istiyor. Yokluğunu çok hissediyoruz" diye konuştu.