Öğrenciler yolu açmayınca askerler havaya ateş açtı

Öğrenciler yolu açmayınca askerler havaya ateş açtı
Öğrenciler yolu açmayınca askerler havaya ateş açtı
Yüksekova'da askeri aracın lise öğrencisine çarparak yaralanmasını protesto eden öğrenciler askeri konvoyun geçişini engelleyince askerler havaya ateş açtı.

YÜKSEKOVA - Yüksekova’da İpekyolu Caddesi üzerinde zırhlı bir askeri aracın önceki gün İsmet Alkan Anadolu Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki Mizgin Bilgöl’e çarpması bugün aynı okulda okuyan öğrenciler tarafından protesto edildi.

Cengiz Topel Caddesi üzerinde toplanan yaklaşık 60 lise öğrencisi basın açıklaması yapmak istedi. Öğrencilerin basın açıklaması yaptığı caddeye Şemdinli yönünden gelen 3 askeri araç girdi.

Öğrenciler askeri araçlara yol vermeyince askerler havaya ateş açtı. Açılan ateşle kaçışan öğrenciler, askeri araçlara taş attı.

Askeri araçlar ilçe merkezinden hızla uzaklaşırken, öğrencilerde sessiz dağıldı. Kısa süreli gerginlikte esnaf kepenk kapattı. (dha)


  ETİKETLER:

  Anadolu

  ,

  YÜKSEKOVA

  ,

  Bugün

  ,

  Protesto

  ,

  ilçe

  ,

  esnaf

  http://www.radikal.com.tr/112301911230198

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Devletin Güvenlik Aygıtlar - semyılbekıt

  Barış isteniyorsa,doğuda caddelerde,sokaklarda korku ve endişe yaymaktan,gündelik hayatın renkliliğini kirletmekten ve yaşamı bütün güzelliklerinden,duygulardan uzaklaştırmaktan,salt güvenlik boyutuna indirgemekten başka bir işe yaramayan bu soğuk güvenlik makinelerinin,bu rengi bozuk şeylerin hayatın dışına itilmesi şart...

  Yüksekova - serhatgewer

  Bende Yüksekova lıyım daha dün genç kızı ezdiler bugün kalkıp kızın arkadaşlarına silahla korkutuyorlar nasıl bir zihin ki çocuklara bu şekilde karşılık veriliyor zihniyetiniz den utanın yazık size...

  öğrenciler yolu açmayınca hk. - fgemak

  motorlu araç kazası,askeri araç olabilir,sivil araç olabilir bunda büyütülecek bir durum olmaması lazım, güvenlik güçleri tepki gösteren gençlere olayda bir kasıt olmadığını tepkilerinin yanlış olduğunu izah etmeleri olayın daha kolay çözümü olduğunu düşünüyoruz.

  kuralsız "Güvenlik" güçleri tehlike saçıyor! - ron

  korkmuş olabilirler ama birilerinin bu askeri konvoya gelmeden önce bilgi vermesi gerekmez miydi? ordakiler nihayetinde 16-17 yaşlarında gençler. yalnız bölgede trafik kazalarının en büyük sebepleri arasında kural tanımayan askeri araçlar vardır. sırf bu konuda küçük bir araştırma yapılsa gerçek ortaya çıkar. yazık ki bu kural tanımayan "araçları" kullananlar hep cezasız kalıyor. bu nedenle caydırıcılık olmadığı için asker ve polis araçları tehlike saçmaya devam ediyor. bu kuralsızların "güvenlik" gücü adını da değiştirsinler.

  ... - Ariyan

  bu rambo kılıklı ordu bölgede terör estirmesine neden "aydınlar" ses çıkarmıyor? varsa yoksa pkk silah bıraksın, peki bunları nereye koyacagız, bunu bir "süreci baltalama" girişimi olarak görmiyecekmiyiz? onların yaptıgı herşey mübahmı? eyvallah diyip sesimizi çıkarmıyacakmıyız? sadece bir tarafmı bedel ödeyip provakasyonlara gelmiyecek? bu soruları sorduktan sonra, işte tam bu nedenlerden dolayı pkk silah bırakmak istese bile kürtler izin vermez! yoksa bunlar iki günde bir kaşık suda boğarlar kürtleri.

  ERDOGAN - Secret Garden

  eger erdogan bu ulkede baris kardeslik istiyorsa.ANALAR aglamasin diye diline dolagini slogan ile dolasiyorsa ve bu ulkede insanlarin olmemesi icin herseyi yaparim diye nara atiyorsa.ilk once demokrasi ve insan haklarini anlatacagi kurumlar biri askeri digeride polisidir.turkun askeri ve polisi demokrasi nedir bilmiyorsa,her olayda silaha sarilip katlediyorsa.kadin cocuk yasli demeden joplaya gazla saldiriyorsa.hayatta bizler barisi yakalayamayiz.bu ulkede barisin onundeki en buyuk engel asker-polis-mit-mhp-chp dir.herkesde biliyor.!

  YANİ DURUMU İDARE ETMEKTEN SİZCE EMRE İTAATSİZLİK Mİ ETMİŞ OLURSUNUZ - semi ekrem

  Askeri konvoyun geçmesi sırasında arkadaşlarının yaralanmasına sebeb oldugunuz malum ve o bölgede hegomen üstünlügünüze ragmen bir grup liseli ögrencinin olayı proteto etmesini benisemeyerek daha provakatif bir tavırla havaya silah sıkarak bu insanların hakkını ürkütemezsiniz bakınız bu ülkede demokrasi oluşuyor hassas bir süreçten geçiyoruz her kesin imrenerek baktıgı bu barış sürcini sizin yüzünüzden riske atamayız lütfen itidal olun ve kendinizi bölgedeki insanlara af ettirin