Öğrencilerden, atık maddelerden yapılan kıyafetlerle defile

Öğrencilerden, atık maddelerden yapılan kıyafetlerle defile
Öğrencilerden, atık maddelerden yapılan kıyafetlerle defile
Dünya Çevre Günü nedeniyle Kırıkkale Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nün düzenlediği, 'İlimi Seviyorum Çevremi Koruyorum' etkinliği kapsamında, Hacılar Belde Ortaokulu öğrencileri atık malzemelerden yaptıkları giysileri defile ile sergiledi.

KIRIKKALE - Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe Vali Ali Kolat, Belediye Başkanı Veli Korkmaz, Emniyet Müdürü Kadri Kartal, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ali Okur, Çevre ve Şehircilik Müdürü Turgut Çiçek, davetliler ve çok sayıda öğrenci katıldı. Çevre Günü nedeniyle düzenlenen etkinlikte halk oyunları ekibi gösteriler sunarken, çevre yarışmalarında derece alanlara ve sponsorlara plaket verildi.

ATIKTAN GİYSİLERE BÜYÜK ALKIŞ

Hacılar Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleri Vahide Bayramoğlu yönetiminde poşet, gazete , yumurta kolileri, mavi kapak, yapraklar, düğmeler, bulaşık süngerleri, koliler, plastik tabak ve tül perde gibi atık malzemelerden yaptıkları birbirinden ilginç 23 giysiyi bir defile ile sergiledi. Salonda bulunanların büyük alkış alan öğrenciler, amaçlarının çevreye karşı duyarlılıklarını göstermek olduğunu belirtti.(DHA/Erhan Göğem)