Öğrencilere dostluk yok!

ODTÜ ile Dicle Üniversitesi öğrencileri arasındaki dostluğa rektörlük ve jandarma karışınca arbede çıktı, 10 öğrenci yaralandı.

ANKARA - ODTÜ ile Dicle Üniversitesi öğrencileri arasındaki dostluğa rektörlük ve jandarma karışınca arbede çıktı, 10 öğrenci yaralandı. İki üniversite öğrencilerinin aralarında yaptığı anlaşma gereği, bir ay önce ODTÜ'den bir grup öğrenci Dicle Üniversitesi'ne giderek çeşitli etkinliklerde bulundu. ODTÜ'lü öğrenciler de Dicle Üniversitesi'ni ODTÜ Bahar Şenliği'ne davet etti. Dicle Üniversitesi'nden 100 öğrenci dün ODTÜ'nün Yüzüncü Yıl girişine geldi. ODTÜ'lü öğrenciler, misafirlerini içeri almak istedi. Ancak rektörlüğün 'İçeri almayın' talimatı nedeniyle, kampüs girişinde bekleyen jandarmalar öğrencileri içeri sokmadı.
Öğrenciler içeri girmek isteyince arbede çıktı. Jandarma, öğrencileri dışarı çıkarmak için cop, biber gazı ve tazyikli su kullandı. Yaşanan arbedede 10 öğrenci yaralandı, iki öğrenci gözaltına alındı. Olayın büyümesini araya giren öğretim üyeleri önledi.