Öğrencilere dualı ders kitabı

İlkoköğretim 5. sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan Türkçe kitaplarının bazılarının içinden dua kitapçığı çıktı. Bazı velilerin durumu haber verdiği Eğitim-Sen yöneticisi Çınar Cengiz, dualı kitabın Kartal'daki bir okulda dağıtıldığını söyledi.

İSTANBUL - İlkoköğretim 5. sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan Türkçe kitaplarının bazılarının içinden dua kitapçığı çıktı. Bazı velilerin durumu haber verdiği Eğitim-Sen yöneticisi Çınar Cengiz, dualı kitabın Kartal'daki bir okulda dağıtıldığını söyledi.
Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı anlaşma sonucu Erdem Yayınevi tarafından ilköğretim 5. sınıflara yönelik 200 bin adet Türkçe ders kitabı basıldı. Ancak, Kartal'daki bir okulda dağıtılan kitapların bazılarının içinde dua kitapçığı olduğu görüldü. Olaya tepki gösteren veliler, yetkilileri daha duyarlı olmaya çağırdı.
Erdem Yayınevi yöneticisi Mustafa Erdem, hatanın matbaadan kaynaklanmış olabileceğini söyledi. Erdem, "20 gün içinde 200 bin kitap bastık. Soluk almadan çalıştık. Bu sırada matbaada bu dua kitabı da basılmış ve bir forma da bizim kitaba girmiş olabilir. Ancak bunun sayısı 10'u geçmez. Vakit yetersizliği nedeniyle kitabın kontrolünü yapamadık. Bunu bilinçli yapmamız mümkün değil. Bu bizim mesleki intiharımız olur. Eğer talep eden olursa kitabı değiştiririz" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7585237585230

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.