Öğrencilere propaganda

84 okul ve eğitim kurumunun toplu açılışı için dün Milli Eğitim Bakanlığı'nın Şûra Salonu'nda tören düzenlendi. Törene çok sayıda ilköğretim okulu öğrencisi, dersleri tatil edilerek getirtildi. Başbakan Erdoğan, hükümetinin eğitim alanındaki icraatlarını anlattıktan sonra kürsüye çıkan Bakan Çelik, "3 Kasım'da Türkiye'de bir istikrar güneşi doğdu" dedi.

ANKARA - Başbakan Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve bazı bakanların katılımıyla dün MEB Şûra Salonu'nda düzenlenen toplu okul açılış törenine çok sayıda ilköğretim okulu öğrencisi saatler öncesinden getirildi. Erdoğan, öğrencilerin de bulunduğu dinleyici sıralarına, AKP iktidarı öncesindeki sorunları ve hükümetin başarılarını anlattı.
Erdoğan, 84 okul ve eğitim kurumunun ortak açılış töreninde öğrenci ağırlıklı dinleyicilere şöyle seslendi: "İşbaşına geldiğimizde Türkiye'nin en büyük önceliklerini eğitim, sağlık, adalet ve emniyet olarak ifade etmiştik. Dört buçuk yılda 110 bine yakın derslik inşa ettik, bu bir rekordur. Zira, şunu gördük: Öyle derslikler vardı ki, içinde 100-110 öğrenci vardı, 70-80 öğrenci vardı, günde çift tedrisat veriliyordu. Hedef, inşallah günde tek tedrisata geçebilmek, hedef sınıfları 30 kişilik öğrencilerden oluşan okullarla donanmış bir Türkiye. Biz göreve gelmeden önce Milli Eğitim Bakanlığı'nın bütçesi rastgele bir yerdeydi. Ama şimdi milli bütçemizin birinci sırasındadır."
Törene Gülen-Muharrem Pakoğlu, Salih Alptekin, Hamdullah Suphi ve Ulubatlı Hasan İlköğretim okulundan çok sayıda öğrenci katıldı. Çocuklar, dersten çıkarılarak şûra salonuna saatler öncesinden getirildi. Ulubatlı Hasan İlköğretim okulu öğrencileri, protokol salona geldikten sonra yer kalmayınca oturdukları yerlerden kaldırılarak, gözden uzak yerde ayakta bekletildi. Erdoğan konuşmaların ardından açılış kurdelesini "Hayırların artarak devam etmesini temenni ediyorum. Allah razı olsun. Ya Allah, bismillah" diye kesti.