Öğrencilerin kampında küresel kültür cümbüşü

Öğrencilerin kampında küresel kültür cümbüşü
Öğrencilerin kampında küresel kültür cümbüşü

30 ülkeden üniversite öğrencileri,İSTEKKemal Atatürk Lisesi?ndeki kampta Türk öğrencilere üniversitelerini ve ülkelerinin kültürünü anlattı.

İSTANBUL - İSTEK Kemal Atatürk Lisesi’nde 13 gün boyunca farklı liselerden öğrenciler, bir kültür cümbüşü yaşadı. AIESEC İstanbul Şubesi tarafından düzenlenen ve AIESEC üyesi Türk üniversite öğrencileri tarafından yürütülen ‘Myself - My World’ Eğitim kampında dünyanın 30 farklı ülkesinden üniversite öğrencileriyle İSTEK Vakfı Kemal Atatürk Lisesi’nden 25 öğrenci ve farklı liselerden 25 öğrenci buluştu.
Türk üniversite öğrencilerinin evinde kalan İngiltere, Romanya, Amerika, Kazakistan, Çek Cumhuriyeti, Ukrayna, Ermenistan, Bulgaristan, İzlanda, Sırbistan, Hollanda, Polonya, Hindistan, Slovenya ve Kanada’dan gelen yabancı öğrenciler 13 gün boyunca gündüzleri İSTEK Kemal Atatürk Lisesi’ndeydi ve her gün birbirinden ilginç etkinlikler vardı. Örneğin gruplara ayrılan öğrenciler, pipetler  ve iğneler kullanarak eyfel kuleleri yaptı ve farklı kategorilerden en iyiler seçildi. AIESEC’in şarkısı çeşitli müzik aktiviteleriyle birlikte söylendi.
Diğer ülkelerden gelen öğrenciler kendi ülkelerinin kültürlerini anlatan sunumlar yapmakla yetinmedi. Ülkelerinin yöresel giysilerini giydiler, ülkelerinin yemeklerini yaparak diğer öğrencilere sundular. Etkinliğin son günü olan dün ise Türk öğrenciler, yabancı konuklarına Türkiye’yi anlatan bir sunum yaptı. Türk öğrenciler etkinlik sonunda “Hep İngilizce konuştuk. Kendimize güvenimiz arttı. Çok eğlenceliydi, en önemlisi dünyanın dört bir yanından arkadaşlarımız oldu” diyordu. (Radikal)