Öğrencilerin Reyhanlı protestolarına sert müdahale

Öğrencilerin Reyhanlı protestolarına sert müdahale
Öğrencilerin Reyhanlı protestolarına sert müdahale
Ankara'da çeşitli üniversitelerde ve farklı noktalarda toplanarak Reyhanlı saldırısını protesto etmek ve Ahmet Davutoğlu'nun istifasını istemek için Dışişleri Bakanlığı'na yürümek isteyen öğrencilere polis müdahale etti.

Radikal.com.tr - Ankara ’da çeşitli üniversitelerde ve farklı noktalarda toplanarak Reyhanlı saldırısını protesto etmek ve Ahmet Davutoğlu’nun istifasını istemek için Dışişleri Bakanlığı'na yürümek isteyen öğrencilere polis müdahale etti. Bakanlık önünde yürüyüş yapmak isteyen 15 öğrenci gözaltına alınırken, özellikle ODTÜ’den Dışişleri Bakanlığı’na yürümek isteyen öğrencilere yönelik sert polis müdahalesi sırasında yaralananlar oldu. Polisin kullandığı gaz bombası fişeklerinin kartuşlarının isabet etmesi sonucu, ODTÜ ve Ankara Üniversitesi Cebeci kampüslerinde toplam 3 öğrenci başından ağır yaralandı.

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü, Sıhhıye Kampüsü, ODTÜ, Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü ve Dil ve Tarih -Coğrafya Fakültesi'nden Reyhanlı saldırısını protesto etmek için Dışişleri Bakanlığı'na yürümek isteyen öğrencilere polis müdahale etti.

ODTÜ'de yapılan protesto gösterisine polis biber gazı ile müdahale ederken, öğrenciler de polise taş ve şişe attı. Çıkan olaylarda iki öğrenci başına isabet eden gaz bombası fişeğiyle yaralanırken Emniyet de 8 polis memurunun hafif şekilde yaralandığını açıkladı. 


Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde bir araya gelen yüzlerce öğrenci, Reyhanlı saldırısını protesto etmek için Dışişleri Bakanlığı'na yürümek istedi. Kampüsün içinde yürümeye başlayan öğrencilere, polis gaz bombalarıyla ile müdahale etti. Polisle öğrenciler arasındaki çatışmalar Ziya Gökalp Caddesi'nde de devam ederken polisin kullandığı yoğun gazdan vatandaşlar da etkilendi. Kampus içinde yaralanan öğrenciler, Ankara Numune Hastanesi'ne kaldırılırken, başına gaz bombası isabet eden Abidin Yılmaz ile yüzüne gaz bombası isabet eden ve ismi öğrenilemeyen bir öğrencinin durumunun ağır olduğu belirtildi. soL haber portalının aktardığına göre, başından yaralanan öğrencinin kafatasında frontal bölgede parçalı kırık ve travmatik kanama olduğu, genel durumunun iyi olduğu ve ameliyata alınacağı öğrenildi.


  http://www.radikal.com.tr/1133584113358414

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bunun adı nedir. - kaşınan adam

  Ülkede hiç bir şeyi protestoya izin yok.Biber gazı devrede ,o olmazssa mahkemeler.Parasız eğitim desen birkaç yıldan başlıyor.Çünkü artık herşey hükümeti yıkmağa dönük bir faaliyet ve uydurma ergenekon davası kapsamına sokuluyor. Sıkışınca bir mahkeme kararı ile yayın yasağı hemen devreye giriyor.Adalet desen halkımız ileriyi görme yeteneğinden yoksun olduğundan referandum ile onuda hükümete sundu.Tayyip beyin ağzından çıkan kanun.Lafa başlayan başbakanın talimatından bahsediyor.Sonrada Tayyip çıkıp 70-80 yıl önceki CHP iktidarını faşistlikle suçluyor.Peki sizin yönetiminize ileri demokrasimi diyelim..

  MÜDAHALE DEĞİL SALDIRI - cyxzt

  Su polisin devletin yaptıklarını yumuşatma çabasından vazgeçin ve artık halkın yanında olun sevgili basın. Gerçi 1.8 milyar lira ceza nasıl ödenecek başka türlü!

  ERDOĞANIN DEMOKRASİ DERSİ - urhan

  Erdoğanın Beşşar Esada vermek istediği demokrasi dersi aslında bu arkadaşlar. daha fazla gaz daha fazla baskı...

  Polis Devleti Reyhanlıda Nerededeydi? - Moşe

  Onlarca yurttaş bomba yüklü araçla ölüyor.İstihbarat yok ki engellesinler. Onur yok ki istifa etsinler. Yasakla haberleri, sırala yalanları. Utanma sıkılma yok. Reyhanlıdaki rezaletlerini protesto ediyor diye genç insanları gazla öldürmeye çalışan polisi kınıyorum. Polis ırkçı ve şeriatçıların tarafında olduğunu her zaman kanıtlıyor.O nedenle bizim polisimiz değildir.Devam edin! Suriyeden sonra sıra mutlaka bizde beyler!Ha gayret az kaldı!

  BİZ HEP UYARDIK - pispor

  süriye politikalarınızı değiştirin dedik gözden geçirin bizi dinlemediniz.şimdi bu yanlış politika sonucunda Reyhanlıda patlayan bombalar sonucu ölen vatandaşlarımızın dökülen kanları için sesiz kalmamızı istiyorsunuz değilmi.Ama siz sayın başbakan süriyede katledilen süriye vatandaşları için sesiz kalmıyacağız dedin. şimdi bizim kendi vatandaşlarımıza sesiz kalmamızı istemen "Riyakarlık" değilmi.

  Ankara Üniversitesi öğrencilerinin Reyhanlı protestosunu izleyen halk ne düşünüyor? - NuranKORKMAZ

  Yüz kadar öğrenci, polis önünde kalın set oluşturmuş, yoğun güvenlik önlemleri (!)alınmış, halk - üniversite öğrencisiyle, işçisiyle,sade vatandaşıyla- uzun bir kuyruk gibi kaldırıma konuşlanmış. Cemal Gürsel Caddesi'nin 15.05.2013 tarihli 13:30 saatli tablosu bu şekilde oluşturulmuştur. Tablo burada çok düzenli. Bir de protesto sonrasına bakalım: yerde cam kırıkları, üniversite içindeki banklar kampüs dışında kaldırımda yerini almış,cam atık deposu yol ortasında, yol trafiğe kapatılmış, yerde ''Davutoğlu defol!'' yazılı pankartlar... Gaz kokusunu alamadım çünkü saat 16:00 sularındaki gözlemlerimi aktarıyorum. Bu zaman dilimindeki olayları haberlerde, gazetelerde okuyan bizzat film izler gibi izleyen halk olayların ne kadar farkında? Öğrenciler onların gözünde ne anlam ifade ediyor? Bu ülkenin öğrencisini ne kadar kabullenebiliyor? Protestoyu izleyen halkı izlerken benim de aklıma takılanlar bunlar oldu.

  ne alaka - egeli67

  Bir anda ne oldu bu öğrencilere de gösteri yapıyorlar? Sol cephenin organize işleri günden güne şaşırtıyor. Sanıklar arasında DHKP-C elemanları var ama DHKP-C ve güruhuna destek çıkanlar bombalama için hükümet kızıyorlar. Nasıl da rahat kumanda ediliyor bu "öğrenci"ler? 1 Mayıs'ta işçi, normal günde bedava okülcü, Reyhanlı'dan sonra da Esad destekçisi.. Suriye muhaliflerinin aleyhinde, Esad'ın lehinde bağıran çağıran Türkiye muhalifleri.. Gel de nasıl gazlandıklarını merak etme!