Öğrencilerinden Yavuz Sabuncu'ya: Eğer gidersen, gitme...

Türkiye'nin saygın anayasa hukukçularından, Mülkiyeliler Birliği
Vakfı yöneticisi Prof. Dr. Yavuz Sabuncu dün sabah Ankara'da hayatını kaybederken dostları gibi öğrencileri de bu vedayla yıkıldı.

ANKARA - Türkiye'nin saygın anayasa hukukçularından, Mülkiyeliler Birliği
Vakfı yöneticisi Prof. Dr. Yavuz Sabuncu dün sabah Ankara'da hayatını kaybederken dostları gibi öğrencileri de bu vedayla yıkıldı.
Bir süre önce kanser teşhisi konulan ve Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi'nde tedavi altına alınan Sabuncu'nun hastalığının ilerlemesi nedeniyle tedaviye yanıt vermediği belirtildi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde anayasa hukuku dersi veren, 'Türk Anayasa Sistemi', 'Seçimden Koalisyona Siyasal Karar Alma', 'Anayasa Hukuku' gibi kitapların yazarı Prof. Dr. Sabuncu'nun ölümü Mülkiye camiasında büyük üzüntüye neden oldu. Türkiye'nin sayılı Anayasa Hukuku otoritelerinden biri olan Sabuncu'nun Mülkiye'deki öğrencilerinden bazıları Ekşi Sözlük'te, hocalarının tedavisi sırasında duygularını şöyle dile getirmişti:

  • ...Öykünürdük biz sana.. İçtiğin sigaraya da, duruşuna da, yürüyüşüne de... Sandalyenin kenarına dayanırdın ders anlatırken... Eğer gidersen... Gitme...
  • Elinden düşürmediği sigarası yüzünden... Diyeceğim yanlış olacak, çünkü sigarasını elinde görmedim hiç. Hep dudaklarının arasındaydı. Öyle ki sigarasız gördüğümüz zaman hayrete düşerdik. İşte bu yüzden şu sıralar akciğer kanseri tedavisi görmekteymiş...