Öğrencinin göğsünde öğretmen tekmesi

Öğrencinin göğsünde öğretmen tekmesi
Öğrencinin göğsünde öğretmen tekmesi

Anne Zeynep Yavuz ve Mustafa S. O, göğzünde ve sırtında morluklar oluştuğu yönünde doktor raporu aldı. Zeynep Yavuz karakola giderek öğretmen Habip E.?den şikâyetçi oldu. FOTOĞRAF: KEREM KOCALAR / AA

Mersin'de öğretmeninin göğsüne tekme attığını ve yerde tekmelediğini söyleyen 7. sınıf öğrencisi ve annesi şikâyetçi oldu. Annenin sözü de ibretlik: Tokat atsalar anlarım...

MERSİN - Bir sınıf öğretmeninin 13 yaşındaki öğrencinin göğsüne tekme atarak darp ettiği öne sürüldü. Öğrenci ve annesi şikâyetçi oldu.
Candan Merzeci İlköğretim Okulu’nda Mustafa S. O.’nun bulunduğu sınıfın önceki gün dersi boştu ve öğrenciler gürültü yapıyordu. Öğretmen Habip E,, öğrencilerden sınıfı boşaltıp başka bir sınıfa geçmelerini istedi. Öğretmen Habip E.’ye ‘Tamam çıkacağız’ dediğini belirten Mustafa S. O., “Bunun üzerine yanıma gelip, ‘Bana cevap verme’ diyerek tartakladı, ardından da göğsüme tekme attı. Yerde de tekmeledi” dedi.
7. sınıf öğrencisi Mustafa S. O., önceki akşam evine geldiğinde göğsündeki morluğu annesi Zeynep Yavuz’a göstererek sınıf öğretmenleri Habip E’nin tekme attığını söyledi. Eşinden boşandığı öğrenilen anne Zeynep Yavuz tarafından Mersin Devlet Hastanesi’ne götürülen Mustafa S. O.’nun göğsünde morluklar oluştuğu belirlendi. Sağlık raporu alan Zeynep Yavuz, oğlu ile polise gidip öğretmen Habip E. hakkında şikâyetçi oldu.

Anne: Kahroldum
Anne Zeynep Yavuz ise, yaklaşık 10 yıl önce kızının kalp hastalığından öldüğünü bu nedenle oğlunun göğsündeki morluğu görünce çok korktuğunu belirterek, “Oğlumu bu haliyle ilk gördüğümde, kızımı kaybettiğim günler aklıma geldi ve onun da öleceğini düşünüp kahroldum. Başına bir şey gelmesin diye yanımdan ayırmaya bile çekiniyorum. İyi bir eğitim alsın diye gönderdiğim okulda bu gibi bir durumla karşılaşmasını içime sindiremiyorum.
Bir eğitimcinin bir çocuğu tekmeyle dövmesini anlamıyorum. Oğlum yaramazlık yapmış olsa bile, bağırmalarını tokat atmalarını elbette ki anlayabilirim. Ama böyle bir şekilde dövülmesini kabul edemem” diye konuştu. 
Anne Zeynep Yavuz, doktorların göğsü ve sırtında morluklar tespit edilen oğlunun tedavi süreci için röntgen çekimlerinin sonucuna göre hareket edeceklerini söyledi. Okul yöneticileri ise, iddialarla ilgili inceleme başlatıldığını bildirdi. (dha, aa)