Öğrencisine tecavüz etti, kızı ele verdi

Öğrencisine tecavüz etti, kızı ele verdi
Öğrencisine tecavüz etti, kızı ele verdi

Muhsin Ş. kömür yardımlarıyla tanınmıştı.

Bilgisayarında, öğretmen babasının öğrencisine tecavüz ettiği sahneleri gören liseli C.Ş., anne ve kardeşlerinin olayı gizlemesine karşın polise ihbarda bulundu. Öğretmen Muhsin Ş. tutuklandı. Mağdur K.Ş. : Dışlanıyorum
Haber: SONER KOCAER / Arşivi

ANTALYA - Lise öğrencisi olan 18 yaşındaki C.Ş., babasının bilgisayarında kendisini şoke eden bir görüntüye rastladı. Öz babası küçük bir kıza tecavüz ediyordu. Önce ne yapacağını bilemedi. Sonra durumu annesine anlattı. Annesinin olayın gizli kalması çabalarına rağmen C.Ş.’nin vicdanı rahat etmedi ve babasını polise ihbar etti. Genç kızın bu cesareti 14 yaşındaki başka bir kızın kurtuluşu oldu. Çünkü emekli öğretmen Muhsin Ş. ilköğretimde beş yıl okuttuğu 14 yaşındaki öğrencisi K.S.’yi iki yıl boyunca ‘ders çalıştırma’ bahanesiyle tecevüz etmişti. Baba Muhsin Ş. tutuklandı. Olayı ortaya çıkaran kızı İstanbul’da yakınlarının yanına sığındı. Olay ortaya çıkınca arkadaşlarınca dışlanan 14 yaşındaki K.S.’yse okuldan alındı.
Olay Antalya’nın Manavgat ilçesinde yaşandı. Babasının iki yıl önce emekli olduğu Toros İlköğretim Okulu’nun lise bölümünde okuyan 18 yaşındaki C.Ş. babasının küçük bir kızla beraber olduğu görüntüleri görünce, annesine anlattı. Olayın ortaya çıkmasıyla çevredekilerin baskısına maruz kalacağından korkan öğretmenin eşi H.Ş., öğretmenlik ataması bekleyen oğlu C.Ş. ile birlikte olayı gizlemeye karar verdi. Lise öğrencisi C.Ş. ise babasının tecavüzcü olduğunu bir hafta gizleyebildi. Vicdan azabına dayanamadı, polise ihbar etti. 
İhbar üzerine Antalya Asayiş Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri emekli öğretmenin Manavgat İlçesi Şelale Mahallesi’ndeki evine baskın yaptı. Sabaha karşı yapılan operasyonda Muhsin Ş. ve suçu gizlediği ifade edilen eşi H.Ş. gözaltına alındı. Evde yapılan aramada emekli olduktan sonra öğrencilere ders verdiği öğrenilen Muhsin Ş.’nin kullandığı belirlenen bilgisayar ile 200 CD’ye el koydu. CD’lerde Muhsin Ş.’nin öğrencisine tecavüz ettiği görüntüler de vardı. Muhsin Ş.’nin ilkokul beşinci sınıfa kadar okuttuğu sonradan da ‘ders verdiği’ 14 yaşındaki öğrencisi K.S.’ye iki yıl boyunca tecavüz ettiği ortaya çıktı. Adliyeye sevk edilen zanlılardan suçu gizlediği iddia edilen H.Ş.’yi serbest bırakılırken, tecavüzcü öğretmen tutuklandı.
Emekli öğretmenin tehditlerinden korktuğu için tecavüze boyun eğdiği belirtilen öğrenci K.S.’yse polise şunları anlattı:
“Öğretmenim ‘ders çalıştırma’ bahanesiyle evine götürüyordu. Tecavüz olayını kameraya kaydetmiş. Görüntüleri bana gösterip olayı kimseye anlatmamam için tehdit etti. Çok korkuyordum, fakat her istediğinde de istediklerini yapmaya zorluyordu. Korkudan iki yıl boyunca kimseye bir şey anlatamadım. Defalarca aileme anlatmayı düşündüm, yapamadım, psikolojim bozuldu. Derslerime çalışamaz oldum. Olay ortaya çıkınca dışlandım. Kimse ne yaşadığımı bilmiyor. Bazı arkadaşlarım beni suçladı. Anneleri benimle konuşmalarını istememiş. Yalnız kalıp, iteklendim. Ailem beni okuldan aldı. Kaydımı başka bir okula naklettirmek istiyorum.”
Otel işçisi baba M.S ise, “Duyduğum anda öğretmeni öldürmeyi düşündüm. Çocuğumuzun geleceğini ve kendisini emanet ettiğim kişi, bütün hayallerimizi yıktı. Adalete güveniyorum, öğretmenin gerekli cezayı alacağından eminim. İşimi bıraktım, zamanımı kızımla geçiriyorum” diye konuştu.
Polis, tutuklanan Muhsin Ş. ile ilgili soruşturmanın sürdüğünü, başka mağdur olup olmadığını araştırmaya başladı. Bu arada emekli öğretmenle ilgili ilginç bir bilgiye daha ulaşıldı. Muhsin Ç.’nin çevresinde iyilik sever görünmek için bazı kişilere bedava kömür yardımı yaptığı da ortaya çıktı. Olay sonrası bunalıma giren öğretmenin kızı C.Ş. Manavgat’ı terk ederek, İstanbul’da bulunan yakınlarının yanına gitti.