Öğrencisinin kulağını yedi dikişlik çekti

Müdür Yavuz hakkında soruşturma açıldı.

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesine bağlı Bekteş Köyü, 11 Aralık'ta eğitimde şiddetin en can sıkıcı örneklerinden birine sahne oldu. 3/A sınıfında derse giren müdür Mustafa Yavuz, öğrencilere 20 soruluk test verdi. Halil Tetik sadece bir soruya doğru yanıt verebildi. Tanıkların anlatımına göre müdür, Halil'i azarladı, ardından sertçe kulağını çekti. Halil'in kulağına yedi dikiş atıldı.

AFYONKARAHİSAR - Öfkelendiği ilkokul öğrencisinin kulağını çekip yırttığı iddia edilen okul müdürü hakkında soruşturma açıldı. Olay Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesine bağlı Bekteş Köyü'nde, 11 Aralık'ta meydana geldi. 3/A sınıfının öğretmeni iki gün izin alınca boş derse giren müdür Mustafa Yavuz, öğrencilere tüm konuların içinde bulunduğu 20 soruluk test verdi. Yanıtları inceleyen Müdür, iddiaya göre, öğrenci Halil Tetik'in 20 sorudan sadece bir tanesine doğru yanıt verebildiğini görünce öfkeden çıldırdı.
Önce Halil'i azarlayan Müdür Yavuz, daha sonra hızını alamayarak sertçe kulağını çekti. Ardından, kulağının kanadığını gören Yavuz, Halil'i öğretmenler odasına götürerek tentürdiyotlu pamuk bastırarak kanamayı durdurdu. Ama çocuğun kulağı okul çıkışı yeniden kanamaya başlayınca durumun vahameti anlaşıldı.
Halil, köydeki ortaokul öğrencilerini ilçeye götürüp getiren minübüsün şoförü tarafından Sandıklı Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Burada sol kulağının ciddi şekilde yırtıldığı tespit edilen Halil, hemen ameliyata alındı. Yaklaşık bir saat süren operasyonla kulağın üst tarafına yedi dikiş atıldı.
Babası yurtdışında çalışıyor
Olayı haber alan Müdür Mustafa Yavuz da kısa süre sonra otomobiliyle hastaneye gelip bilgi aldı. Babası yurtdışında çalışan öğrencinin durumu, daha sonra annesi Necla Tetik'e de iletildi. Dört çocuk annesi Necla Tetik, müdür hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Konu, Sandıklı Kaymakamlığı'na da iletildi. İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımısı Ufuk Taşbaş ise Müdür Yavuz hakkında idari soruşturma başlatıldığını açıkladı. 10 yıldır Bekteş'te görev yapan okul müdürü, hakkındaki suçlamaları reddetti.