Öğretim üyesine, polis dayağından sonra hapis talebi

Öğretim üyesine, polis dayağından sonra hapis talebi
Öğretim üyesine, polis dayağından sonra hapis talebi
Temmuz ayında İstiklal Caddesi'nde dövülerek gözaltına alınan ve yüzü kan içindeki görüntüleri büyük tepki toplayan Yrd. Doç. Dr. Osman Erden hakkında "polise direndiği ve kanuna aykırı yürüyüşe katıldığı" gerekçesiyle dava açıldı.

Radikal.com.tr - 14 Temmuz günü TMMOB'un basın açıklamasına katılmak için geldiği İstiklal Caddesi’nde dövülerek gözaltına alınan ve yüzü kan içindeki görüntüleri büyük tepki toplayan Mimar Sinan Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Osman Erden hakkında “polise direndiği ve kanuna aykırı yürüyüşe katıldığı” gerekçesiyle dava açıldı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Sanat Tarihi Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Osman Erden‘in 6 aydan 3 yıla dek hapsi isteniyor. Erden, kendisini gözaltına alırken darp eden polisler hakkında yaptığı suç duyurusuyla ilgili bir işlem yapılmadığını söyledi. Erden, 14 Temmuz’da TMMOB’un basın açıklamasına katılmak için İstiklal Caddesi’ndeydi, burada gözaltına alındı. Erden ile birlikte Gökhan İrez, Okan Ersoy, Onur Karataş, Gökhan Tanrıverdi ve Şevket Tokdabayev’in İstanbul 40. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacağı davanın ilk duruşması 25 Şubat 2014’te.


  http://www.radikal.com.tr/115188811518883

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Dövülen Öğretim Üyesi - Turkuvaz

  Bizde insane verilen değer bu boyutlarda. Öğretim Üyesi'de olsan yanlışlıklara, keyfi davranışlara karşı durmayacaksın. Milletimiz de duyarsız, yıllarca baba dayağı ile yetişmiş, yıllarca "senin fikrini soran olmadı" şeklinde tümcelerle susuturulmuş bir toplumunda ister istemez anti demokratik davranışları sineye çekiyor ve hatta destekliyebiliyor. Bu arada insan tükenmiş, bu arada yıllarca yetişmiş bir öğretim üyesini keyfi yargılıyorlar, kime ne ? Hatta bazıları yaşamın hıncını ve acılarını da ondan çıkarıyorlardır "oh olsun yapmasaydı" tarzında. Peki bu memleket hepimizin değilmi ? Bu memleketin yok olmasına ve tükenmesine seyircimi kalalım ?

  Bir acayiplik yok mu? - Cem_G

  Dovulerek gozaltina alinan - darp edilen - yuzu gozu kan icinde kalan ogretim uyesi. Ustune hapis cezasi istenen yine ogretim gorevlisi... Bir acayiplik yok mu? Asil sorgulanmasi gereken polis in tepkisi olmasi gerekmiyor mu?

  hatalısın Osman Erden - kafes

  çünkü insan eyleme katılınca eline pala alır .. bilmiyormusun ki elinde pala olsaydı serbest kalıcakdın !! 1 saatcik gözaltında tutulup hemen salıverilirdin... hata sende . öyle sdece yürüyüp haykırırsan tekme de atarlar yumruk da atarlar kanatırlar da ağzını yüzünü... olacakki elinde bir pala , sallayacaksın gelenin gidenin boynuna sırtına , kızların sırtıan tekme vurucaksın amma kamerada kayıtta olucak tabi bu sırada .. yoksa nerden bilcekler elinde pala olduğunu ? palan yokmu derdin çok ... herkese bir pala... pala : özgürlük ... yürüyüş : mahkumiyet