Öğretmen adayı için KPSS sınavı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2005 yılında tahsis edilen 20 bin öğretmen kadrosundan 10 bininin atamalarını dün yaptı. 37 branştaki 10 bin kadroya bilgisayar ortamında 9 bin 494 öğretmen atandı.

ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2005 yılında tahsis edilen 20 bin öğretmen kadrosundan 10 bininin atamalarını dün yaptı. 37 branştaki 10 bin kadroya bilgisayar ortamında 9 bin 494 öğretmen atandı. Atanan öğretmenler 21 Şubat'ta göreve başlayacak.
Bu arada, MEB Personel Genel Müdürü Remzi Kaya, bu yıl Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) olmadığını, ancak mezun olacak öğretmen adayları için ÖSYM'ye başvuruda bulunduklarını ve sadece bunlar için temmuz ayında KPSS yapılmasına karar verildiğini söyledi.
Çelik: Nokta atama yapılacak
Öte yandan, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de, gelecek ağustos ayında yapılacak ikinci 10 bin atama için yeni bir uygulamaya gideceklerini açıkladı. Çelik'in verdiği bilgiye göre, öğretmenler illere toplu olarak atanmayacak. Ağustos ayından sonra atamalarda 'nokta tayin' yapılacak. Yani, hangi okulda boşluk varsa o okullara atama yapılacak. Çelik, nokta atamaların yığılmaları ve adaletsizliği önleyeceğini söyledi. Yeni atanan öğretmenlerin bulundukları yerlerdeki koşullara uyum sağlamalarını isteyen Çelik, "Gittiğiniz yere ışık ve uygarlık götürün. Mühim olan imkânsızlıklar
içinde başarılı olmak. Hiçbir sorun bulunmayan yerde başarılı olmak bir anlam taşımaz" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7379777379770

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.