Öğretmen atamaları ertelendi

Öğretmen atamaları ertelendi
Öğretmen atamaları ertelendi
Bayram tatili nedeniyle okulların iki hafta geç açılacak olması öğretmen atamalarını da etkiledi. Öğretmen atamaları için merek edilen takvim bugün açıklandı.

RADİKAL - Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önce 7 Eylül olarak açıklanan öğretmen atama tarihinin eğitim öğretim takviminde yaşanan değişiklikle birlikte ertelendiği öğrenildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ’nın daha önce 7 Eylül olarak açıkladığı öğretmen atamaları, en geç 15 Eylül’de tamamlanacak.

Başvurular ise 4 Eylül’de alınmaya başlanacak.

MEB MÜSTEŞARI TEKİN: İLK 15 GÜNDE MUTLAKA YAPILACAK

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Tekin, "Eğitim öğretim takviminin başladığı 28 Eylül tarihinde öğretmenlerimizin mail müddetleri, yani 15 günlük süreleri tamamlanmış olarak göreve başlayabilecekleri şekilde atamalar eylül ayının ilk 15 günü içerisinde mutlaka yapılacak" dedi.

37 bin öğretmen atamasına ilişkin önceki takvimde kesin bir tarihin bulunmadığına dikkati çeken ve atamaların genellikle eylül ayının başında yapıldığı ifade eden Tekin şunları söyledi:

Biz bu yıl da atamalarımızı eylül ayının ilk yarısı içerisinde yapacağız. Eğitim öğretim takviminin başladığı 28 Eylül tarihinde öğretmenlerimizin mail müddetleri, yani 15 günlük süreleri tamamlanmış olarak göreve başlayabilecekleri şekilde atamalar eylül ayının ilk 15 günü içerisinde mutlaka yapılacak. Öğretmenlerimizin göreve başlamasıyla ilgili prosedür tamamlanmış olacak. Burada bir ertelememiz falan yok. Takvimimize uygun biçimde hareket edeceğiz.

'BRANŞ DAĞILIMINA İLİŞKİN ÇOK TALEP GELİYOR'

Branş dağılımlarına ilişkin de kendilerine çok talep geldiğini dile getiren Tekin, dağılımları branş isimlerini kapatarak ve norm kadro ile doluluk oranlarını göz önünde bulundurarak belirlediklerini anlattı.

Tekin, norm kadro ve doluluk oranlarının, illerden gelen bilgiler doğrultusunda güncellendiğine işaret ederek, bu çalışmanın da eylül ayının ilk haftasında tamamlanacağını ve kamuoyuyla paylaşılacağını söyledi.

Eğitim öğretim yılının 28 Eylül'de başlayacağını anımsatan Tekin, öğretmenlerin, her yıl 1 Eylül'de başlayan mesleki çalışma ve seminerlerini bulundukları ilde yapabileceğini kaydetti.

(AA)