Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?

Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?
Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?
Yaklaşık 18 milyon öğrenci, cuma günü tatile giriyor. Binlerce öğretmen ve öğretmen adayı da atama ve yer değiştirme heyecanı yaşayacak. Okullar ne zaman kapanacak?

RADİKAL-Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen 23 Ocak Cuma'dan itibaren yarı yıl tatiline girecek. Ntvmsnbc'nin haberine göre tatilin ardından eğitim öğretim yılının ikinci yarısı, 9 Şubat Pazartesi başlayacak. Eğitim-öğretim yılı 12 Haziran'da da tamamlanacak. 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı ise 14 Eylül Pazartesi başlayacak.

İkinci dönem 8. sınıf öğrencileri, Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden 29-30 Nisan'da ortak sınavlara girecek. Mazeret sınavı da 16-17 Mayıs'ta yapılacak. Sınav sonuçlarının ise haziranda açıklanması planlanıyor.

ÖĞRETMEN ATAMALARI YAPILACAK
Milli Eğitim Bakanlığı ara tatilde öğretmenlerin il içi ve iller arası özür grubu yer değiştirme atamalarını yapacak. Bu atamaların ardından, 15 bin öğretmen kadrosuna da ilk atamalar gerçekleştirilecek.

ÜNİVERSİTE MARATONU BAŞLAYACAK Üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 15 Mart Pazar günü, ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) 13-14 Haziran ve 20-21 Haziran'da 5 oturumda gerçekleştirilecek.


  http://www.radikal.com.tr/127566312756633

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yazık Sizin Haberciliğinize - intiharkulubu

  Başlık iddialı. Okuyunca sanıyorsunuz ki atamanın tarihini öğreneceksiniz. Sonra haberi açıyorsunuz. Önce avuç dolusu laf gevelenmiş. Sonra da yuvarlak hesap "il içi il dışı falan bitsin sonra" bu kadar rezillik olur mu? Bu bir tarih mi şimdi? Siz bilmiyor musunuz Şubat ayında il dışı ataması olmadığını. Hadi yanlışlıkla il içi dışı özür grubu diyecektiniz diyelim. Onun da çoktan bitiğini bilmiyor musunuz. Ne hallere düşürdünüz gazeteciliği.

  Torpil - user739105

  Akp,Atama yalanını bıraksın,adamlar her yere torpil yapıyor,milletin hakkını gaspediyor.

  Her Şey Kumar - guneydilan

  Ne Acı Bir Şey Ne Kadar Utanç verici bir durum Adamlar Öğretmenliği bitirsin sen piyango çeker gibi atama yap Yazıktır ayıptır Günahtır